Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4747
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Wagony wożą powietrze

Wtorek, 3 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 3 października 2006, 10:36
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Wagony wożą powietrze
Fot. Arkadiusz Piekarz
Niewielu pasażerów wie o nowych połączeniach uruchomionych w październiku przez Polskie Koleje Państwowe.

Dodatkowe pociągi jeżdżą z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby. Choć wiosną zapowiadano, że linia może ulec likwidacji, jesienią znalazły się pieniądze, aby kursowało tam więcej składów.
Złotówki pochodzą z oszczędności wynikających z ustaleń z ministerstwem transportu dotyczących zasad finansowania połączeń międzyregionalnych – tak oficjalnie PKP tłumaczą wprowadzenie udogodnienia.

Tyle, że zaskoczeni są tym sami pasażerowie. Z jeleniogórskiego dworca pociągi do miasta pod Szrenicą odjeżdżają o godz. 4.57, 9 15, 12.30 i 15.45. Pierwszym składem jeżdżą z reguły tylko kolejarze. – Pozostałe wożą raczej powietrze, bo zainteresowanie podróżnych jest średnie – powiedział nam jeden z pracowników PKP w Jeleniej Górze.

Samych pracowników kolei dziwi fakt, że akurat teraz wprowadzono te dodatkowe kursy. – Kończy się sezon turystyczny. Latem w nielicznych pociągach do Szklarskiej Poręby było tłoczno. Teraz – niekoniecznie – usłyszeliśmy od naszego rozmówcy.

Niewiadomo też, czy wymienione połączenia będą funkcjonowały zimą, kiedy wzrośnie zainteresowanie turystów Szklarską Porębą. – Na pewno będą jeździły do 9 grudnia. Wtedy zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy – mówi Jerzy Karcz, zastępca naczelnika sekcji przewozów pasażerskich Polskich Kolei Państwowych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group