Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7249
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wagony rowerowe wyruszyły na trasy

Poniedziałek, 4 lipca 2022, 7:00
Autor: WAC
Region: Wagony rowerowe wyruszyły na trasy
Fot. KD
W ostatnią sobotę (2.07) pierwsze w Polsce wagony rowerowe ruszyły w swoją inauguracyjną trasę z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę. Przez okres wakacyjny będą kursować w weekendowe dni, najbardziej popularne wśród cyklistów. Przewoźnik czyli Koleje Dolnośląskie nie wyklucza, że po wakacyjnym okresie pilotażu, wagony zostaną wykorzystane na dodatkowych trasach, cieszących się dużym zainteresowaniem wśród podróżnych.

Obsługa pociągu umożliwia załadunek oraz odbiór rowerów na trzech stacjach: Wrocław Główny, Sobótka Zachodnia oraz Świdnica Przedmieście. Aby móc skorzystać z przewozu jednośladu w specjalnym wagonie, pasażer powinien zgłosić się do obsługi pociągu kwadrans przed planowanym odjazdem. Po okazaniu biletu na przewóz roweru wystarczy przekazać jednoślad pracownikowi drużyny konduktorskiej, który umieszcza go w wagonie o charakterystycznym, żółtym kolorze.

Dla bezpieczeństwa pasażerów i obsługi pociągu instalowaniem rowerów w wagonie zajmuje się drużyna konduktorska znajdująca się w środku wagonu – podkreśla Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Pasażerów prosimy jedynie o podanie roweru z peronu do rąk pracownika obsługi przez drzwi wagonu. Dzięki temu w szybki sposób będziemy w stanie załadować, a następnie wydać rowery podróżnym na docelowych stacjach.

Rowery są instalowane w środku wagonu za pomocą specjalnych uchwytów dociskających siodełko do podłogi. Następnie obsługa wagonów przekazuje podróżnym potwierdzenie nadania pojazdu wraz z widocznym numerem. Kwit należy zachować do momentu zakończenia podróży - będzie niezbędny przy odbiorze jednośladu. Na pokład każdego z wagonów zmieści się 38 rowerów. Bilety na przewóz roweru można kupić zarówno w kasach biletowych Kolei Dolnośląskich we Wrocławiu, jak i za pośrednictwem systemu KOLEO, nie później niż 30 minut przed

Twoja reakcja na artykuł?

22
73%
Cieszy
2
7%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
7%
Złości
3
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group