Sobota, 27 czerwca
34°C Jelenia Góra
reklamy

W ZUS-ie ku lepszemu?

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Czy skończy się biurokratyczny bałagan w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych?

reklamy

Takie jest założenie zmian, jakie mają wkrótce ogarnąć struktury organizacyjne ZUS. Na razie wiadomo tylko tyle, że znikną tzw. oddziały rejonowe (w Jeleniogórskiem mieści się taki w Kamiennej Górze).

Ma powstać jeden, dolnośląski, który swoim zasięgiem obejmie całe województwo, dotychczas podzielone na cztery okręgi. ZUS nie przewiduje redukcji pracowników, którzy obsługują petentów. Sytuacja, choćby w Jeleniej Górze, łatwa nie jest, bo – aby załatwić nawet drobną sprawę – trzeba swoje odstać w gmachu przy ul. Sygietyńskiego.

Wkrótce wszystkie regionalne oddziały ZUS na Dolnym Śląsku będą podlegały bezpośrednio Wrocławiowi. Tam też będzie rządził wybrany w konkursie dyrektor oddziału.
Plusem zmian ma być wydłużenie czasu pracy urzędników. Minusem – kolejna degradacja w strukturze administracyjnej subregionu jeleniogórskiego.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka