Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5226
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Żeromie jak u Disney'a

Piątek, 29 kwietnia 2022, 8:31
Aktualizacja: 8:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W Żeromie jak u Disney'a
Fot. Przemek Kaczałko
Koncert charytatywny w I Liceum Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego to już tradycja. Tym razem mniejszy nacisk był na licytacje, a większy na zaprezentowanie utalentowanej młodzieży. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem Żeromland, bazującym na bajkach i filmach Disney'a.
Pomysłodawcą i inicjatorem koncertu jest młodzież, która bardzo chciała ten koncert zorganizować. Mamy też uczniów z Ukrainy również się zaangażowali - powiedziała Jolanta Paszowska, p.o. dyrektorki w I LO, która dziękowała uczniom i rodzicom za zaangażowanie.
To już tradycja w I LO - szkoła to młodzież i bez ich zaangażowania by się nie udało, ale wspiera też ich grono pedagogiczne i rodzice - dodał Janusz Łyczko, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Podczas koncertu można było usłyszeć utwory z wielu znanych i lubianych bajek oraz filmów Walta Disney'a - m.in. Piraci z Karaibów, Kraina Lodu, Pocahontas i innych. Był też występ grupy uczniów z Ukrainy, a także kiermasz ciast oraz prawdziwy barszcz ukraiński. Podczas licytacji można było nabyć koszulkę i medal mistrzów Dolnego Śląska w koszykówce, vouchery, obrazy, zdjęcia.

Można powiedzieć, że przygotowania zaczęliśmy jesienią, gdy wybieraliśmy temat - za pomocą ankiety wybraliśmy temat Żeromland. Intensywne przygotowania zaczęły się na początku kwietnia, a ostatni tydzień przygotowania do późnych godzin wieczornych - powiedział Alex Mazurek, przewodniczący samorządu uczniowskiego.

Poza młodzieżą, na scenie szkolnej auli zaprezentowała się również Anna Patrys z Vitaliną Samostrokov, które poinformowały, że w Żeromie 1 lipca zostanie zainaugurowana Karkonoska Filharmonia Kameralna.

Twoja reakcja na artykuł?

30
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group