Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6102
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W zdrowym ciele zdrowy duch

Piątek, 25 kwietnia 2008, 10:39
Aktualizacja: 10:41
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W zdrowym ciele zdrowy duch
Fot. Angela
Czy chipsy są zdrowe? Jakie witaminy są w owocach i warzywach? Na takie i inne pytania odpowiadały maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 13 podczas tegorocznego konkursu „Zdrowa żywność, zdrowe odżywianie”. Nie zabrakło dobrej zabawy, trudnych łamigłówek i poważnych postanowień na przyszłość.

Na początek organizatorzy tegorocznej edycji konkursu przygotowali zabawę z zamalowywaniem kolorowanek warzyw i owoców, które zawierają witaminę A i C.

Później był kłopotliwy podział produktów na zdrowe i niezdrowe, odgadywanie przedmiotów po dotyku i rozwiązywanie krzyżówki. Na koniec dzieci musiały ułożyć prozdrowotne zdania z podanych wyrazów oraz odpowiedzieć na pytania: jak dbać o ręce, zęby, paznokcie i włosy.

Wszystko przy piosenkach i grupowych tańcach. Wiedzę przedszkolaków oceniało jury złożone przedstawicieli z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze oraz z pracowników przedszkola.

– Konkurs dotyczący zdrowia w naszym przedszkolu organizowany jest już od dwudziestu lat – powiedziała Lucyna Balińska, dyrektor Przedszkola nr 13 w Jeleniej Górze. Wszystkie te działania mają za zadanie utrwalenie poznanych w przedszkolu wiadomości z zakresu zdrowia.

Przysłowie „W zdrowym ciele, zdrowy duch” dzieci wzięły sobie bardzo poważnie do serca. Jak mówiły niektóre przedszkolaki, w ich domu nie zawsze przestrzegane są zasady higieny. Dlatego po tym konkursie najmłodsi zapowiedzieli: - Będziemy upominać siebie wzajemnie i dorosłych, by dbali o siebie, bo zdrowie jest w życiu najważniejsze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group