Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5365
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Zdrojowym bogata propozycja dla widzów małych i dużych

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 9 grudnia 2015, 8:55
Aktualizacja: 8:59
Autor: ZTA
Fot. CW
W grudniu Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze przygotował dla widzów wiele atrakcji. W niedzielę (13.12) o godz. 16.00 zaplanowano barwny spektakl „Cyrk Doktora Dolittle”. Na kolejne przedstawienie teatr zaprosi dzieci już w Nowym Roku – w niedzielę, 3 stycznia – odbędzie się spektakl „Calineczka”.

Widzów dorosłych teatr zaprasza na:
• w sobotę 12.12.2015r. godzina 19.00 - „Opowieści Chanukowe” - Opowieści Chanukowe to cykl spotkań w różnych miastach i miasteczkach Dolnego Śląska, w ramach których uczestnicy będą mogli zapoznać się z kulturą żydowską. Spotkanie będzie oscylowało wokół wykładu w formie opowieści prowadzonego przez Jerzego Kichlera – współtwórcę programu rekonstrukcji i odnowy życia gmin żydowskich w Polsce, inicjatora i realizatora remontu Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu, byłego przewodniczącego Zarządu Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP (1997 –2003), rzecznika dialogu chrześcijan i Żydów i koncertu jedynego w Polsce chóru synagogalnego – kwartet Chóru Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka. Chór zaprezentuje śpiewy tradycyjne, w języku jidysz i hebrajskim, w repertuarze znajdą się utwory kompozytorów znanych i anonimowych. Dyrygent przybliży Uczestnikom zagadnienie muzyki żydowskiej. Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
• w piątek 18.12.2015r. o godzinie 19.00 zapraszamy na spektakl Giovanniego Boccacio „DEKAMERON” w reżyserii Petra Nosalka. Jest to Jedno z największych arcydzieł literatury światowej wszechczasów. „Dekameron” Boccacia nazywany jest matką nowożytnej powieści europejskiej. Jeleniogórskiej realizacji „Dekameronu” podjął się wybitny czeski reżyser Petr Nosalek. W spektaklu dziejącym się w planie żywym twórca wykorzystał zwłaszcza w humorystycznych scenach także lalki. Towarzyszy im wyrafinowana scenografia, renesansowe kostiumy i muzyka.
• kolejna propozycja to koncert w niedzielę , 27.12.2015r. o godzinie 19.00 – „Jazzowe Kolędowanie” – w programie kolędy i piosenki świąteczne i zimowe w zaskakujących aranżacjach w wykonaniu doskonale znanym nam: Zbigniewa „Levandka” Lewandowskiego, Jakuba Olejnika oraz Jacka Szreniawy.
• i wreszcie przywitanie Nowego Roku, w piątek 1.01.2016r. o godzinie 18.00 – Wielka Gala Noworoczna – Koncert Noworoczny Muzyki Wiedeńskiej
w wykonaniu Orkiestry im. Telemana

Dla Czytelników Jelonki.com Zdrojowy Teatr Animacji ma po jednym dwuosobowym zaproszenia na każdy ze spektakli. Wejściówki otrzymają ci, którzy jako pierwsi zadzwonią w tej sprawie do teatru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gluś 9-12-2015 15:08
no i niech ktoś zacznie marudzić, że w Jeleniej nic się nie dzieje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group