Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9742
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W zaprzęgu Mikołaja muflon zastąpił Rudolfa

Poniedziałek, 9 grudnia 2013, 8:19
Aktualizacja: Wtorek, 10 grudnia 2013, 7:41
Autor: Mestra
Jelenia Góra: W zaprzęgu Mikołaja muflon zastąpił Rudolfa
Fot. Mestra
Sanie Mikołaja ciągnięte nie przez znanego renifera z czerwonym nosem, ale przez rodzimego muflona, przybyły wczoraj (08.12) na wyjątkowy Poranek Rodzinny w Miejskim Domu Kultury „Muflon”.

Licznie przybywających uczestników Poranka, powitała wesoła elfowa gromadka, która zabrała dzieci i rodziców do wspólnej bajkowo-muzycznej zabawy z Mikołajem. Do grona elfów dołączyła również poseł Zofia Czernow, która pomogła Mikołajowi zaopatrzyć się w wielki stos paczek dla wszystkich dzieci.

Jednak zanim Mikołaj pojawił się w „Muflonie”, elfy sprawdziły w zaczarowanej księdze, czy wszystkie maluchy znajdują się na liście grzecznych dzieci. Na szczęście nie zabrakło na niej żadnego imienia, więc uczestnicy Poranka mogli spokojnie przygotować się na powitanie wyjątkowego gościa. Najpierw nauczyli się piosenki dla Mikołaja – z akompaniamentem elfowej gitary i perkusji, już po kilku chwilach cała sala głośno śpiewała: To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj święty, to Mikołaj, to Mikołaj, niesie nam prezenty.

Po piosence przyszedł czas na tradycyjną, polską bajkę – tym razem był to Worek prezentów z serii „Zaczarowany ołówek”. Śladem bohatera kreskówki, po projekcji bajki maluchy chwyciły kredki, którymi wyczarowały piękne aniołki ze skrzydłami stworzonymi od odrysowanych dłoni. W trakcie warsztatów plastycznych realizowany był również reportaż, który wyświetlony zostanie na kolejnym spotkaniu, a mali i duzi odpowiadali na pytanie: „Dlaczego Mikołaj ma czerwone ubranie?”.

W końcu nadeszła chwila, na którą z niecierpliwością czekali już wszyscy – rozległ się dźwięk dzwonków sań i na scenę wjechał zaprzęg Mikołaja wyjątkowo ciągnięty nie przez renifera, lecz …. muflona. Nie mogło być inaczej, bo przecież przybył do Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Uśmiechnięty Mikołaj witał się z każdym dzieckiem i wręczał mu symboliczną paczuszkę. Musiał się mocno napracować, bo było ich blisko sto.

– Moje dziecko zaniemówiło z wrażenia, gdy rozsunęła się kurtyna i na scenie pojawił się Mikołaj w saniach. A ten muflon to strzał w dziesiątkę – mówiła Barbara Monczak, mama 4-letniej Klaudii. – Jesteśmy stałymi bywalcami Poranków w „Muflonie” i za każdym razem niesamowicie nas zaskakują. Bardzo miło, że każde dziecko dostało coś od Mikołaja, chociaż i tak samo spotkanie z nim było ogromną frajdą dla mojego synka – dodała Patrycja Knapik, mama 3-letniego Olafa.

Kolejny Poranek Rodzinny już 19 stycznia. Na wszystkich czeka jak zwykle niezapomniana zabawa – ciąg dalszy bajek z serii „Zaczarowany ołówek”. Wstęp 10 zł za dziecko (opiekunowie bezpłatnie).
Organizatorzy proszą o wcześniejszy zakup biletów bądź rezerwację, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Sprzedaż i rezerwacje w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury „Muflon” od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, tel. 75 755 37 70.

Cykl Poranków Rodzinnych dofinansowany jest z budżetu Miasta Jelenia Góra, patronat medialny sprawuje Jelonka.com, Muzyczne Radio oraz telewizja internetowa Strimeo.TV. Poranki wspierają: Czekolodziarnia w Jeleniej Górze, Hotel Gołębiewski, Klocki z Charakterem – Interaktywna wystawa klocków LEGO w Karpaczu i Jelenia Plast.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
523
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group