Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 2987
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zachełmie: W Zachełmiu walczą o tytuł królowej plaży

Sobota, 4 września 2010, 15:23
Aktualizacja: 20:17
Autor: arec
Zachełmie: W Zachełmiu walczą o tytuł królowej plaży
Fot. arec
W Zachełmiu trwa turniej siatkówki plażowej, który wyłoni królową i księżną plaży.

Drugi rok z rzędu na terenie Rezydencji Lawendowe Wzgórze rozgrywany jest turniej siatkówki plażowej, który ma wyłonić królową plaży. Pomimo tego, że sezon plażowy dobiega końca do Zachełmia ponownie udało się ściągnąć zawodniczki kadry narodowej oraz siatkarki z Czech. Wszystko to dzięki zaangażowaniu Jerzego Tatarka oraz załogi Lawendowego Wzgórza oraz willi Róża Wiatrów.

- Najbardziej niezwykłe jest dla mnie to, że w górach mamy plażę – powiedziała na otwarcie imprezy Danuta Śliwińska z wydziału promocji gminy Podgórzyn.

Pierwszego dnia zawodów zarówno seniorki jaki i zawodniczki młodzieżowe zostały podzielone na dwie grupy. W grupach A i B cztery zawodniczki grają systemem każdy z każdym. Pierwsze dwa miejsca w każdej z grup premiują do walki o tytuł królowej plaży. Zawodniczki z miejsc 3 i 4 zagrały w małym finale.

W rywalizacji seniorek w grupie A pierwsze miejsce zajęła Beata Gałek przed Patrycją Giełzą, Szarką Żidovą i Joanną Hają. W grupie A zawodniczek młodzieżowych najwięcej punktów uzbierała Dorota Strąg, druga była Karolina Baran, trzecia Katarzyna Kociołek, a czwarta Agata Lewicka.

W grupie B seniorek zwyciężyła Kinga Kołasińska rzed Miszą Kwapilovą, Darią Peszek i Martyną Studzińską. W rywalizacji zawodniczek młodszych pierwsza była Marzena Kędzior, druga Paulina Radziwoń, trzecia Barbara Sroka, a czwarta Joanna Pieścikowska.

Według rozstrzygnięć z małego finału w rywalizacji seniorek 5 miejsce przypadło w udziale Darii Paszek, 6 Szarce Żidovej, 7 Martynie Kozińskiej, a 8 była Joanna Haja. Wśród młodszych zawodniczek 5 miejsce zajęła Barbara Sroka, 6 Joanna Pieścikowska, 7 Agata Lewicka, 8 Katarzyna Kociołek.

Spotkania finałowe zostaną rozegrane jutro o godzinie 10. Następnie kibice będą mogli spróbować swoich sił w rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami w naszym kraju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1033
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group