Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3382
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Wigilię przemówią ludzkim głosem…

Niedziela, 11 grudnia 2011, 10:39
Aktualizacja: 10:40
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: W Wigilię przemówią ludzkim głosem…
Fot. Agrafka
Dzieci z przedszkola nr 10 zaprezentowały wczoraj Jasełka podczas tradycyjnej Wigilii ze Zwierzakami, na której nie zabrakło czworonogów różnych. Zostały również wręczone legitymacje zasłużonym członkom Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Wigilia ze Zwierzętami odbywa się corocznie w rozmaitych placówkach oświaty. Ma przypomnieć i uwrażliwić ludzi na los czworonogów, które – podobno – właśnie w świątecznym okresie potrafią przemówić ludzkim głosem. A los, zwłaszcza tych bez opieki i dachu nad głową, bywa zimą zwłaszcza bardzo ciężki.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami działa od 145 lat i jest to najstarsza organizacja w Polsce, a druga w Europie, która pomaga zwierzętom. Eugeniusz Ragiel, prezes Zarządu Głównego TOnZ, wręczył okolicznościową srebrną monetę posłance Zofii Czernow i prezydentowi Marcinowi Zawile.

- Zawsze z podziwem przyglądałam się pracy osób, które pomagają zwierzętom i teraz, kiedy rozpoczęłam pracę w Sejmie, oprócz stałych komisji, powstał również zespół parlamentarny „Przyjaciół zwierząt”, do którego się zgłosiłam. Mam nadzieję, że uda nam się zdziałać jeszcze więcej na rzecz jeleniogórskich zwierząt – powiedziała Zofia Czernow, poseł na Sejm.

Legitymacje dla zasłużonych członków Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, za zasługi na rzecz bezdomnych zwierząt i jeleniogórskiego schroniska otrzymały z rąk Anny Ragiel, zastępczyni przewodniczącego rady miasta, m.in. Jadwiga Dąbrowska i Ewelina Zwolińska z II L.O. im C.K. Norwida, a także Katarzyna i Anna Frątczak z Gimnazjum nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group