Poniedziałek, 22 czerwca
20°C Jelenia Góra
reklamy

W wiedeńskim salonie. Na wiolonczeli i fortepianie

Audio

Czytaj na głos

Autor: zyava 1 min czytania

Wczoraj w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbył się drugi koncert XX Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej. Wystąpili Jeremy Findlay – grający na wiolonczeli oraz pianista – Per Rundberg.

reklamy

Na widowni zasiadło około 60 melomanów, którzy gorąco oklaskiwali wykonawców. Ci uraczyli publiczność soczystym brzmieniem dzieł kompozytorów związanych ze stolicą Austrii. Muzycy wykonali min. Ludwiga van Beethovena Siedem wariacji na temat „Bei Männern welche Liebe fühlen” z opery Czarodziejski Flet Mozarta, Wariacje na temat Beethovena Jiria Gemrota oraz Sonatę na fortepian i wiolonczelę e-moll Johannesa Brahmsa.

Dziś kolejny koncert festiwalowy. O godz. 19.00 wystąpi Kwartet Śląski. Zabrzmią utwory Haydna, Góreckiego i Grażyny Bacewicz. Na finał festiwalu – w nadchodzącą sobotę – koncert „Klasycy Wiedeńscy”. Orkiestrę Symfoniczną FD poprowadzi Mirosław Jacek Błaszczyk a w programie: Symfonia Praska i Koncert fortepianowy A-dur Mozarta, oraz Ludwiga van Beethoven - Koncert skrzypcowy D-dur. Soliści: Jakub Jakowicz (skrzypce), Joanna Ławrynowicz (fortepian).

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka