Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 5800
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W urodziny pani Heleny – wyszywane wspomnienia

Sobota, 21 stycznia 2017, 7:54
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: W urodziny pani Heleny – wyszywane wspomnienia
Fot. MDK "Muflon"
27 stycznia (piątek) o godz. 16.00 w galerii Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie odbędzie się wydarzenie pod tytułem "W urodziny Pani Heleny”.

Będzie to już trzecia wystawa, dotycząca ważnej dla społeczności Jeleniej Góry osoby Heleny Krawczyk-Demczuk, wieloletniej mieszkanki Sobieszowa, mistrzyni rękodzieła, która odeszła w 2015 roku.

Tym razem w salach wystawowych „Galerii Muflon” zaprezentowane zostaną prywatne pamiątki, dokumenty uznania dla barwnych prac artystki oraz przebogatej historii jej życia. Goście wernisażu zobaczą filmy o bohaterce wydarzenia, będą również mieli możliwość wysłuchać z Nią wywiadu.

Helena Krawczyk-Demczuk zafascynowana była tkaninami, patchworkiem, z pomocą igły i nitki tworzyła obrazy, które pokazywano na wielu wystawach w kraju i za granicą. Dorobek autorki znalazł swoje miejsce w wielu muzeach (m.in. w Warszawie, Nowym Jorku, Chicago, Londynie), zyskiwał także uznanie wszystkich, którym bliska jest wdzięczna materia tkaniny i autentyczność rękodzielnictwa.

Prezentację twórczości Heleny Krawczyk-Demczuk będzie można oglądać codziennie w godz. 8.00 – 20.00 do 28 lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group