Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7240
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W tym roku zima nie zaskoczy drogowców

Wtorek, 14 października 2008, 8:57
Aktualizacja: 8:57
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W tym roku zima nie zaskoczy drogowców
Fot. Archiwum
Do zimy jeszcze daleko, ale pierwsze przygotowania do niej, już się rozpoczęły. Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów wspólnie z ekipą z MPGK wyznaczają drzewa i gałęzie, które jeszcze przed zimą zostaną wycięte. Przegląd przeszło również urządzenie do produkcji solanki, a do maszyn dołączane są elementy, które umożliwią na odśnieżanie dróg.

Jak na razie przegląd, a w drugiej połowie października wycinka – mowa o jeleniogórskich drzewach i konarach drzew, które zimą, pokryte śniegiem, mogą być niebezpieczne zarówno dla zmotoryzowanych, jak i pieszych. Jak na razie wyciętych w pień zostanie około 14 drzew. Niewykluczone, że po kontroli pojawią się kolejne.

– Jak na razie mamy pozwolenie od ochrony środowiska na wycinkę 14 sztuk. Są to drzewa, w sprawie których mieszkańcy skarżyli się nam od początku roku – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Poza nimi przy drogach wycięte zostaną również konary drzew, ale ile i gdzie zostaną one wycięte, zadecyduje rozpoczęty właśnie przegląd.
Dyrektor Wandzel zaznacza, że za dużo pieniędzy na ten cel nie ma, ale zapewnia, że najbardziej niebezpieczne gałęzie zostaną zlikwidowane.

Do zimy pełną parą przygotowuje się również Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. – Gromadzony jest piasek do posypywania dróg oraz sól – mówi Michał Kasztelan, prezes MPGK. Po przeglądzie jest sprzęt do produkcji solanki, a maszyny do są obecnie przerabiane na potrzeby odśnieżania miasta. Teraz czeka nas jednak przetarg na wykonywanie tych zadań, który odbędzie się 22 października.

O tym, jak te zapowiedzi odniosą się do rzeczywistości i jaki przyniosą efekt dla mieszkańców, dowiemy się tuż po pierwszych opadach śniegu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group