Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2940
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W trakcie sezonu lęgowego ptaków zablokowano wycinkę drzew w Parku Norweskim

Piątek, 30 marca 2012, 9:23
Aktualizacja: Sobota, 31 marca 2012, 8:25
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: W trakcie sezonu lęgowego ptaków zablokowano wycinkę drzew w Parku Norweskim
Fot. RED
Trwają prace w ramach zadania przebudowy Parku Norweskiego w Cieplicach. Rozpoczęto tam m.in. intensywną wycinkę drzew, chociaż zgodnie z prawem od marca do 15 października wycinki drzew nie wolno wykonywać.

Do wycięcia przeznaczonych zostało blisko trzydzieści drzew. Tymczasem zaczął się już na dobre okres lęgowy ptaków. Zgodnie z paragrafem 7. 2 rozporządzenia Ministra Środowiska z 28 września 2004 r. w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną, zakazuje się usuwania gniazd ptasich z terenów zieleni w okresie od dnia 1 marca do 15 października.

Po wycięciu kilku drzew, zainterweniowali przyrodnicy. W efekcie zadecydowano, że pozostałe drzewa pozostaną w Parku Norweskim. Powstałe budowane nowe alejki po prostu mają je omijać.

W ramach prac rewitalizacyjnych spuszczono już wodę ze stawu. W najbliższej przyszłości brzegi akwenu mają być wyrówane i wzmocnione, stracą więc “naturalny” charakter. Zbiornik ma mieć zastosowanie typowo rekreacyjne. Być może, po zakończeniu remontu Parku Norweskiego, w nawiązaniu do lat minionych, będzie można popływać na tym akwenie kajakiem. Całość robót będzie kosztowała dziewięć milionów złotych. Te środki są do wykorzystania przez dwa lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group