Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 6200
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W tłumie kradną auta

Niedziela, 31 sierpnia 2008, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: TEJO/Angela
JELENIA GÓRA: W tłumie kradną auta
Fot. JSL
Uwaga na samochodowych złodziei! W sobotę z okolic ul. Łomnickiej nieznani sprawcy ukradli samochód marki Renault. Poszukuje ich policja.

Złodzieje skorzystali z zamieszania związanego z Rajdem Karkonoskim i zabrali auto spośród wielu zaparkowanych w pobliżu lotniska. Policjanci apelują do kierowców, którzy zostawiają swoje pojazdy, o zwiększoną ostrożność. Choć dla złodzieja samochodowego nie ma przeszkód. Na nic zdają się wymyślne alarmy i inne „odstraszacze”.

Jak najlepiej ustrzec się przed przestępcą? Warto skorzystać z utajnionych wyłączników zapłonu.
– Jest to tani i prosty sposób, który zabezpiecza auto i jeśli nawet ktoś się do niego włamie, nie będzie mógł nim odjechać, bo go nie odpali – tłumaczy nadkom Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci radzą także za każdym razem zamykać auto i nie pozostawiać go w zaciemnionych miejscach. Nie należy też zostawiać w samochodzie torebek, dokumentów, pieniędzy czy drogiego wyposażenia. Trzeba też dokładnie pilnować kluczyków od samochodu.

Policja pamięta mieszkankę Jeleniej Góry, która poszła z grupką znajomych na piwo, i upiła się. Ktoś ze stolika ukradł jej kluczyki i bez kłopotu odjechał samochodem w siną dal. Szczególną ostrożność należy zachować również wobec sprzedających używane pojazdy. Często są oni również złodziejami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group