Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5653
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W szpitalu czasami bywa słodko i wesoło

Czwartek, 2 czerwca 2011, 8:03
Aktualizacja: 8:04
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: W szpitalu czasami bywa słodko i wesoło
Fot. Agrafka
Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom zorganizowało wczoraj na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Wojewódzkiego Dzień Dziecka przepełniony zabawą, uśmiechem, pysznościami i niespodziankami.

Wszyscy mali pacjenci leczeni w Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze mogli wziąć udział w zabawie interaktywnej, przygotowanej przez Firmę „Vesna” pod tytułem „Krowa w kosmosie”. Podczas zabawy czarodziej zaprezentował dzieciom magiczne sztuczki i uczył czarowania. Nie zabrakło tańców i balonowych piesków, kwiatków oraz mieczy. Krówka z pomocą małych pacjentów znalazła swojego kosmicznego przyjaciela.

- Imprezy dla dzieci organizujemy cyklicznie. Bardzo ważne jest dla nas wprowadzanie radosnej atmosfery wśród chorych dzieci, które bardzo przeżywają pobyt w szpitalu. Staramy się aby dzieci choć na chwile zapomniały, że są w szpitalu i oddały się radosnej zabawie. Niektóre z nich przygotowywały z nami dekorację oddziału na to święto – powiedziała Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom.

– Pacjenci bawili się wspaniale i choć na chwilę zapomnieli o swoich dolegliwościach, za co dziękuję również sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji tej wspaniałej zabawy. Otrzymaliśmy również propozycję od Alicji Dusińskiej z Orient Expressu, aby pacjenci pediatrii, którzy nie przebywają już w szpitalu, uczestniczyli w imprezie zorganizowanej w Oriencie 3 czerwca – dodała.

Dzięki środkom stowarzyszenia i ofiarności zaprzyjaźnionych sponsorów m.in. cukierni „Żaneta” z Karpacza, cukierni Klejnowscy, młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych i Rzemiosł Artystycznych, każde dziecko otrzymało upominek oraz słodki poczęstunek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group