Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8979
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W szczepieniu pomógł dyrektor pogotowia

Niedziela, 21 marca 2021, 9:51
Aktualizacja: 9:52
Autor: Czytelnik – M.W.
Jelenia Góra: W szczepieniu pomógł dyrektor pogotowia
Fot. Archiwum Jelonki.com/P. Kaczałko
W piątek (19.03) na portalu „Jelonka.com” ukazał się mój list, w którym opisałem prawdziwą sytuację. Kobieta w wieku 89 lat, która zapisała się na szczepienie przeciw covidowi w dniu 15 stycznia w jednej z jeleniogórskich przychodni wciąż jest nie tylko niezaszczepiona, ale nawet nie wie, kiedy będzie mogła się szczepić. Na telefony jej i jej rodziny nie było ponad 2 miesiące konkretnych odpowiedzi – napisał do nas M.W. (nazwisko do wiadomości redakcji).
Jednocześnie w każdej audycji radiowej czy telewizyjnej przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia namawiają do szczepień, a lekarze-zakaźnicy bez ogródek krytykują postawę antyszczepionkowców i przekonują, że bez powszechnego poddania się szczepieniom marzenia o finale epidemii w Polsce są mało realne. W ogóle, a nie tylko w najbliższym czasie. Uznałem – tej opinii nie zmieniłem – że to przejaw hipokryzji władz, które przerzucają moralną odpowiedzialność za „trzecią falę” i ewentualnie kolejne na społeczeństwo namawiając do szczepień, jednocześnie nie dając możliwości szczepienia – czytamy w mailu.
Ale są też ludzie nieobojętni na takie sytuacje. Po publikacji listu zatelefonował do redakcji Portalu „Jelonka.com” dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze Mariusz Gierus i zadeklarował, że po sprawdzeniu uprawnień wynikających z wieku i innych okoliczności jest w stanie zaszczepić osobę, która kwalifikuje się do szczepień ze względu na to, że jej wiek pozwala wpisać ją do grupy, jaka już kończy szczepienia. Po rozmowie ustaliliśmy, że szczepienie odbędzie się w najbliższym okresie, w konkretnym dniu – informuje Czytelnik.
W imieniu tej osoby i całej rodziny nestorki wyrażam podziękowanie dyrektorowi M. Gierusowi za empatię i zrozumienie tej sytuacji. Jest to dla nas wyjątkowo ważna sprawa i fakt, że została załatwiona przynosi nam wszystkim ogromną ulgę. Dziękujemy też Portalowi – wprawdzie nie liczyliśmy na taki finał - chcieliśmy dać tylko wyraz swoim w tej sprawie opiniom - okazało się, że skutek był daleko lepszy, niż można było oczekiwać – dodaje M.W.
Niestety pojedyncze, nadzwyczajne i bardzo cenne akty nie rozwiążą problemu szczepienia. Sytuacja, że w telewizji słyszymy apele, by się szczepić, a w przychodniach informacje, że chętni do szczepień będą poinformowani „kiedyś, później, kiedy coś będzie wiadomo” nie sprzyja zaufaniu i spokojowi, a już z pewnością nie buduje ufności do systemu koniecznych szczepień - komentuje - Czytelnik.

Twoja reakcja na artykuł?

31
60%
Cieszy
5
10%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
12
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
862
maksymalnie 150
81%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group