Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 4903
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: W starostwie wideokonferencja

Wtorek, 17 marca 2020, 8:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 marca 2020, 6:45
Autor: KED
Powiat: W starostwie wideokonferencja
Fot. Starostwo Powiatowe
Wczoraj (16.03) z inicjatywy starosty jeleniogórskiego Krzysztofa Wiśniewskiego, przeprowadzona została wideokonferencja z udziałem członków Zarządu Powiatu, Zespołu Zarządzania Kryzysowego Powiatu, pracowników Starostwa Powiatowego, wójtów i burmistrzów gmin powiatu, oraz zaproszonych gości – dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Jeleniej Górze Ewy Czyżewskiej oraz funkcjonariuszy policji. Tematem spotkania była aktualna sytuacja epidemiologiczna związana z wirusem COVID–19.

Podczas wideokonferencji omówiono sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu, przygotowanie służb oraz prowadzone akcje informacyjne i profilaktyczne. Przedstawiciele samorządów mieli okazję do zadania pytań i wyjaśnienia wątpliwości. Zebrani zostali zapoznani z informacjami dotyczącymi bieżącej sytuacji epidemiologicznej oraz prowadzonych działań i przygotowań ze strony Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, służb zdrowia, Komend Miejskich Państwowej Straży Pożarnej i Policji.

Dom Wczasów Dziecięcych w Szklarskiej Porębie został wyznaczony jako miejsce ewentualnej kwarantanny – mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Jesteśmy gotowi na przyjęcie 58 osób. Starostwo Powiatowe organizuje też wolontariat, żeby pomagać mieszkańcom w trudnej sytuacji. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o zaopiekowanie się starszymi osobami z rodziny oraz otoczenia i wyręczanie ich w codziennych czynnościach takich, jak na przykład zrobienie zakupów. Uruchomiamy telefon 756473202 do Wydziału Komunikacji. Zachęcamy wszystkich tych, którzy mają możliwość i czas, aby na zasadzie pomocy otoczyli opieką najsłabszych. Wydział będzie zbierał informacje o potrzebujących jak i o wolontariuszach i przekazywał informacje właściwym gminom - informuje starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group