Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7695
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W starostwie są defibrylatory

Środa, 15 stycznia 2020, 7:11
Aktualizacja: Czwartek, 16 stycznia 2020, 16:29
Autor: WAC
Jelenia Góra: W starostwie są defibrylatory
Fot. Starostwo Powiatowe
Budynki Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze przy ul. Kochanowskiego 10 oraz Podchorążych 15 dołączyły do obiektów użyteczności publicznej, gdzie znajdują się półautomatyczne defibrylatory AED.

Montaż defibrylatorów w budynkach Starostwa ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w urzędzie. Urządzenia znajdują się w miejscach ogólnodostępnych (przy ul. Kochanowskiego - parter budynku Punkt Kancelaryjny oraz przy ul. Podchorążych - I piętro hol Wydziału Architektury, Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej).

Zakup defibrylatorów wraz z szafkami i oznakowaniem kosztował blisko 13 tysięcy złotych – mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Jednak bezpieczeństwo petentów i pracowników urzędu jest najważniejsze. Mam nadzieję, że nigdy nie będzie potrzeby użycia defibrylatora, ale jeśli zdarzy się taka sytuacja, będziemy przygotowani.

Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Został skonstruowany tak, by w odróżnieniu od defibrylatora szpitalnego służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych, takich właśnie jak urzędy. Jego ideą jest łatwy i publiczny dostęp i prostota w obsłudze tak, by użyć go mógł każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie.

Twoja reakcja na artykuł?

14
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
847
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group