Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 6281
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W starostwie są defibrylatory

Środa, 15 stycznia 2020, 7:11
Aktualizacja: Czwartek, 16 stycznia 2020, 16:29
Autor: WAC
Jelenia Góra: W starostwie są defibrylatory
Fot. Starostwo Powiatowe
Budynki Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze przy ul. Kochanowskiego 10 oraz Podchorążych 15 dołączyły do obiektów użyteczności publicznej, gdzie znajdują się półautomatyczne defibrylatory AED.

Montaż defibrylatorów w budynkach Starostwa ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w urzędzie. Urządzenia znajdują się w miejscach ogólnodostępnych (przy ul. Kochanowskiego - parter budynku Punkt Kancelaryjny oraz przy ul. Podchorążych - I piętro hol Wydziału Architektury, Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej).

Zakup defibrylatorów wraz z szafkami i oznakowaniem kosztował blisko 13 tysięcy złotych – mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Jednak bezpieczeństwo petentów i pracowników urzędu jest najważniejsze. Mam nadzieję, że nigdy nie będzie potrzeby użycia defibrylatora, ale jeśli zdarzy się taka sytuacja, będziemy przygotowani.

Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Został skonstruowany tak, by w odróżnieniu od defibrylatora szpitalnego służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych, takich właśnie jak urzędy. Jego ideą jest łatwy i publiczny dostęp i prostota w obsłudze tak, by użyć go mógł każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie.

Twoja reakcja na artykuł?

13
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group