Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6003
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Starej Kamienicy inwestują w oświatę

Wiadomości: Stara Kamienica
Piątek, 25 sierpnia 2017, 6:12
Aktualizacja: 6:14
Autor: WAC
Fot. WAC
Pod koniec września dzieci ze Starej Kamienicy pójdą do nowego przedszkola. Adaptacja na ten cel jednego z budynków, w którym do tej pory funkcjonowało gimnazjum to tylko jedna z kilku inwestycji oświatowych, które trwają lub są planowane w gminie.

Do tej pory przedszkole w Starej Kamienicy mieściło się na środkowym piętrze w budynku wielorodzinnym znajdującym się na obrzeżach miejscowości. Taka lokalizacja była dość uciążliwa dla rodziców dzieci. Wiele uwag miały też straż pożarna i sanepid. Dlatego władze gminy podjęły decyzję o zaadaptowaniu na nowe przedszkole jednego z budynków gimnazjum.

Prace budowlane są już na ukończeniu i przedszkolaki będą się uczyć i bawić w nowym miejscu pod koniec września. Koszt budowy to 2,4 miliona złotych, z czego 1,9 mln zł pochodziło z funduszy unijnych.

Wkrótce ruszy budowa nowego obiektu dydaktycznego na działce pomiędzy salą gimnastyczną i budynkiem, w którym mieściło się gimnazjum. Samorząd właśnie rozstrzygnął przetarg, który wyłonił wykonawcę. Na ten cel samorząd otrzymał dotację unijną w wysokości 1,5 miliona złotych. Planowany koniec prac to sierpień 2018 r.

Z innego źródła – z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej - gmina Stara Kamienica otrzymała 150 tysięcy złotych na zakup i montaż namiotowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kopańcu W obiekcie znajdzie się miejsce dla boiska z nawierzchnią poliuretanową Trwałość takiej hali szacowana jest na 15 – 20 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group