Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14307
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W SP13 świętowano nietypowo

Niedziela, 18 listopada 2018, 14:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 listopada 2018, 15:00
Autor: SP 13l
Jelenia Góra: W SP13 świętowano nietypowo
Fot. Użyczone/SP 13
W Szkole Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zrealizowano długoterminowy projekt „Łączy nas Polska”. Uczniowie wzięli udział w szeregu zadań, a przygotowanie do świętowania wolności rozpoczęli już w marcu 2018r.

Odbyły się konkursy plastyczne, literackie oraz wiedzy historycznej, w ramach których uczniowie pisali życzenia dla ojczyzny, malowali Orła Białego, wykonywali gazetki pod hasłem „Piękna nasza Polska cała” oraz portrety wielkich Polaków.

Dużą popularnością cieszył się konkurs na kartkę urodzinową dla 100-letniej Jubilatki oraz happening, w czasie którego uczniowie Trzynastki ubrani w barwy narodowe udzielali odpowiedzi na pytanie „Czym jest dla mnie Polska?”, zapisując swe skojarzenia na białych i czerwonych kartkach. Wpisy dzieci były kreatywnym przejawem dumy z bycia małym Polakiem, np. wszystkim, miłością, rodziną, matką, domem, narodem, ojczyzną.

Dużą wiedzą wykazały się drużyny klas IV-VIII biorące udział w quizie „Czy znasz hymn?” Uczniowie obejrzeli ponadto prezentację wykonaną przez zaprzyjaźnione Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich „Polska droga do niepodległości”, a uczniowie klas 7 wzięli udział w projekcji filmu „Dzieci Ireny Sendlerowej”.

Jak na szkołę odnoszącą sukcesy w sporcie, jak choćby podium w międzyszkolnej rywalizacji sportowej szkół podstawowych za rok szkolny 2017/2018 lub brąz reprezentacji klas 1-3 w tegorocznym Turnieju o Puchar Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu, nie mogło zabraknąć konkurencji sportowej. Odbył się więc Bieg Niepodległości 100 km na 100 lat! Każdy uczeń z klas 4 - 8 miał za zadanie przebiec taki dystans, aby suma dystansów pokonanych przez wszystkich uczniów w danej klasie wynosiła 100 km. Trzynastkowicze brali chętnie udział w akcji, a motywując się wzajemnie mieli świadomość osobistego wkładu w powodzenie całej klasy.

Zwieńczeniem obchodów była uroczysta akademia i udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”, w ramach której o godz. 11.11 uczniowie, pracownicy i przybyli rodzice odśpiewali 4 – zwrotkowy hymn narodowy. Wszyscy uczniowie z dumą nosili tego dnia wykonane przez siebie na lekcjach techniki i plastyki nietypowe kotyliony. Połączenie z recytacją wierszy, muzyką oraz postawą społeczności szkolnej stworzyło niepowtarzalną atmosferę wspólnoty.

Warto dodać, że sportowy wzór dała tradycyjnie dyrektor szkoły, która wzięła udział w V Biegu Niepodległości Miasta Jelenia Góra pod hasłem „Biegam dla Wolności” odbierając na mecie piękny pamiątkowy medal.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
739
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group