Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7525
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W Sosnówce zbudują atrakcyjny kompleks rekreacyjny

Piątek, 25 stycznia 2013, 8:02
Aktualizacja: 9:57
Autor: Mea
Region: W Sosnówce zbudują atrakcyjny kompleks rekreacyjny
Fot. Mea
Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie kompleksu rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży ze skateparkiem, placem zabaw, parkiem linowym oraz z małym amfiteatrem, z zadaszona sceną. Obiekt ma znajdować się za Orlikiem przy ul. Szkolnej w Sosnówce.

– Szacunkowy koszt projektu to ponad 1 mln zł. Prawie połowa będzie dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, resztę zapłaci gmina - poinformowała Elżbieta Nieckula, kierownik Referatu Rozwoju z Urzędu Gminy Podgórzyn.
- Prace mają ruszyć na początku wiosny, a ich zakończenie planowane jest pod koniec jesieni – dodała.

Skatepark to minirampa z podwyższeniem o wymiarach ok.9x5m oraz Grindbox o wym. ok. 2,4x1,2 m. Plac zabaw dla najmłodszych wyposażony zostanie m. in. w huśtawki, karuzele i zestawy zabawowe. Na terenie kompleksu wykonane będą ścieżki spacerowe, ustawione zostaną ławki. Wybudowany będzie amfiteatr z zadaszoną sceną i miejscami wystawienniczymi.Obiekt będzie oświetlony, ustawione zostaną również kosze na śmieci, wybudowany będzie parking i sanitariaty.

– Wielkość trzech placów, na których staną sprzęty i konstrukcje do aktywnego spędzania czasu dla dzieci i młodzieży to ok. 5 tys. m2 – podkreśla Elżbieta Nieckula.

Realizacja zadania ma na celu stworzenie centrum życia społecznego, kulturalnego i sportowego i niewątpliwie wpłynie na wzrost aktywności i integracji społeczności lokalnej.

Ponieważ kompleks ma znajdować się za Orlikiem, nieopodal Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Sosnówce uczniowie już cieszą. - Przyda się takie miejsce. Z Orlika chętnie korzystamy, ale brakuje skateparku czy też placu zabaw dla młodszych dzieci – powiedział Marceli Kolasa, uczeń Gimnazjum w Sosnówce.
- Jeździłem na bmxie, ale nie miałem gdzie trenować, a na ulicy jest niebezpiecznie, więc przestałem uprawiać tę pasję. Jednak, gdy wybudują tu rampę i rurki to chętnie nawet z Miłkowa będę przyjeżdżał z kolegami, a mieszka w okolicy wielu rowerzystów, którzy chcą ćwiczyć na profesjonalnym sprzęcie – zaznaczył Sylwester Świerk, również uczeń Gimnazjum w Sosnówce.

- Fajnie, bo niedaleko jest szkoła podstawowa, więc dzieciaczki będą miały miejsce zabaw, a park linowy zapowiada się atrakcyjnie również dla starszych, no i koncerty na nowej scenie, wreszcie będzie gdzie odpocząć po szkole i miło spędzić czas – podkreśliła Beata Knap z Miłkowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
41
Coraz lepiej
20%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
34%
Nie najlepiej
24%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group