Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9772
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W sobotę wędrówka śladami Karkonosza

Czwartek, 19 lutego 2015, 8:54
Aktualizacja: 8:58
Autor: Angela
Region: W sobotę wędrówka śladami Karkonosza
Fot. Organizator
Karkonoski Park Narodowy zaprasza miłośników górskich wędrówek i spędzania czasu na łonie natury do wspólnej zabawy. – „Na tropach Karkonosza” to nasza cykliczna impreza, skierowana do mieszkańców i turystów w każdym wieku – informuje Artur Pałucki z Karkonoskiego Parku Narodowego.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę (21.02) o godz. 10.00. Zbiórka przy Karkonoskim Banku Genów przy ul. Myśliwskiej 9a w Jagniątkowie.

- W zimowej scenerii zaplanowaliśmy wycieczki na rakietach śnieżnych, wędrówki piesze, zabawy na śniegu, konkursy z nagrodami. Oprócz pracowników naszego parku, poprowadzą je goście z czeskiego Ośrodka Edukacji i Etyki Ekologicznej Horní Maršov - dodaje.

O godz. 10.15 przy Karkonoskim Banku Genów organizatorzy rozdadzą rakiety śnieżne (młodzież szkolna i dorośli) oraz przeprowadzą krótki instruktaż. O godz. 10.30 uczestnicy wyruszą jedną z trzech tras do wyboru: (1/ na rakietach śnieżnych: trudniejsza trasa dla odważnych, 2/ na rakietach śnieżnych: trasa łatwiejsza, 3/ trasa specjalna, piesza – dla najmłodszych tropicieli).

Zakończenie wyprawy i wręczenie nagród dla najwytrwalszych traperów, a także ognisko i ciepły poczęstunek zaplanowano na godz. 13.30.

- Ponadto przez cały czas trwania imprezy prowadzony będzie konkurs „Chrońmy przyrodę Karkonoszy” dla dzieci, młodzieży oraz rodzin, a nasi sąsiedzi przygotowali niespodzianki z czeskiej strony Karkonoszy – dodają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group