Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 7577
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W sobotę – prapremiera „Drugiego zwarcia”

Piątek, 18 czerwca 2010, 9:05
Aktualizacja: 13:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W sobotę – prapremiera „Drugiego zwarcia”
Fot. TEJO
– To najlepszy tekst dramatyczny tyczący najnowszego okresu w dziejach Polski – mówi o sztuce „Drugie zwarcie” jej reżyser Jacek Zembrzuski. Prapremiera spektaklu odbędzie się w nadchodzącą sobotę, 19 czerwca.

Jerzy Łukosz to ceniony literat: twórca zarówno prozy, publicystyki, jak i dramatopisarz. Z jego „Hauptmannem” Teatr im. Norwida zmierzył się w 2001 roku. Obecnie trwają próby do nigdzie nie publikowanej sztuki, komedii Łukosza „Drugie zwarcia”. Autor będzie gościem na premierze.

Jacek Zembrzuski określił to dzieło jako ukazujące mechanizmy naszej trudnej codzienności. Wszystko w metaforze wspólnego domu, remontu oraz kłopotów z instalacją elektryczną (stąd tytuł), wskutek których na scenie budzą się upiory. To sztuka o ciągłej rywalizacji dwóch antagonistów polskiego ducha: Pana i Chama. Początek prapremierowego spektaklu o godz. 19. Sztuka będzie grana także w niedzielę, 20 czerwca, także o godz. 10. W teatrze działa komisja wyborcza. Będzie więc okazja, aby połączyć udział w obydwu wydarzeniach.

Występują: Elwira Hamerska-Kijańska, Anna Ludwicka, Marta Łącka, Robert Dudzik, Igor Kowalik i Tadeusz Wnuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group