Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12280
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W sobotę msza z Betlejemskim Światełkiem Pokoju

Czwartek, 18 grudnia 2014, 12:10
Aktualizacja: 13:02
Autor: Org
Jelenia Góra: W sobotę msza z Betlejemskim Światełkiem Pokoju
Fot. Org
Hufiec Karkonoski Związku Harcerstwa Polskiego zaprasza do wzięcia udziału w mszy, poświęconej Betlejemskiemu Światełku Pokoju, która odbędzie się o 20 grudnia o godz. 18:00 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy druhowie będą rozdawać Betlejemskie Światełko Pokoju, które jest symbolem nie tylko pokoju, ale również miłości.

Z groty w Betlejem do Wiednia światło przybywa za pośrednictwem austriackich linii lotniczych Austrian Airlines. Na około tydzień przed świętami Bożego Narodzenia w Wiedniu ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r. Tradycyjnie przekazanie światła odbywa się raz na Słowacji, raz w Polsce. Tego samego dnia trafia ono do Krakowa i Częstochowy, skąd rozprzestrzenia się po całej Polsce, aby z pomocą harcerzy dotrzeć do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Druhowie przekazują światełko dalej na wschód: na Białoruś, na Litwę, Ukrainę, do Rosji, na zachód do Niemiec, a na północ - do Danii. W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Pokój jest w nas”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
791
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group