Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3408
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W sobotę Finał Ligi Rocka 2013. Z legendarną grupą TSA!

Poniedziałek, 20 maja 2013, 8:08
Aktualizacja: 8:13
Autor: Andrzej Patlewicz
Jelenia Góra: W sobotę  Finał Ligi Rocka 2013. Z legendarną grupą TSA!
Fot. Archiwum Organizatora
Finał Ligi Rocka 2013 odbędzie się już po raz 18. Przez Ligę Rocka przewinęło się mnóstwo rockowych zespołów, które rozsławiły imprezę na cały kraj. Tegoroczna impreza rusza 25. maja o godz. 15.00 na stadionie przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze. Bilety, w cenie 5 zł, do nabycia w sekretariacie Jeleniogórskiego Centrum Kultury, przy ul. 1 Maja 60 oraz przed koncertem.

Liga Rocka zaliczana jest do najciekawszych i liczących się w Polsce przeglądów młodych zespołów rockowych. Od lat trzyma wysoki poziom, otwarta jest na to, co dzieje się w polskim rocku i lawinowo zyskuje z roku na rok nowych odbiorców.

W epoce gwałtownego rozwoju rocka, powstawania nowych trendów i tendencji przestaje już wystarczać muzyczna poprawność, dobre teksty czy sprawność techniczna. Wzrasta zapotrzebowanie, na coś nowego, odkrywczego, na coś więcej niż zwykłe „łojenie”. Poszukiwania w takim kierunku prowadzą zarówno sami rockmeni jak i publiczność. Zamiast szału na wylansowane gwiazdy coraz większe zainteresowanie muzycznym undergroundem i szeroko pojętą muzyką rockową można zaobserwować właśnie na Lidze Rocka.

To właśnie na tej imprezie debiutowało wiele młodych zespołów, które zdobyły ogólnopolski rozgłos. Liga Rocka nie tylko pokazuje młode zespoły, ale co najważniejsze promuje i wspiera utalentowanych muzyków umożliwiając im wymianę doświadczeń i zdobycie pierwszych poważnych sukcesów w drodze do kariery.

Po serii koncertów eliminacyjnych, które odbywały się na przełomie 2012/2013, do finałowego koncertu zakwalifikowały się następujące zespoły: TYTAN, SHEEP, ZGON BAND, DUST & STEEL . Poza konkursem wystąpi niemiecka grupa GREYTOWN INDUSTRIES.

Do tegorocznego finału włączyły się jako Fundatorzy Nagród czołowe firmy muzyczne i dystrybutorzy sprzętu muzycznego takie jak: Roland Polska, Gitary Mayones, Music Dealer, Arcade Audio, Art. Guitars/Red Music, Music Info, Laboga Amplifiers, Polsound, Ess Audio, AVT Korporacja, FX Music Group, Gewa Music.

Najlepszy zespół w nagrodę otrzyma sesję nagraniową w podwarszawskim studiu TR STUDIOS Tomasza Roguli.

Silesia Music Center udostępni wszystkim zespołom konkursowym najnowszy model zestawu perkusyjnego firmy Pearl.

Zespoły będą oceniane w pięciu kategoriach: najlepszy zespół, najlepszy gitarzysta, basista, wokalista/wokalistka przez polsko-niemieckie JURY w składzie: Torsten Wiegel, Roman Rogowiecki , Krzysztof Misiak, Mietek Jurecki.

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół TSA uważany dziś za legendę polskiej sceny rockowej. Jako support act wystąpi laureat Voice of Poland 2012 – DAMIAN UKEJE z zespołem UKEJE.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group