Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5967
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: W Ściegnach druga Ameryka

Sobota, 2 sierpnia 2008, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: W Ściegnach druga Ameryka
Fot. Janusz Lewicki
W piątek po południu w obecności konsul generalnej w Krakowie, Anne Hall uroczyście otwarto 9 mistrzostwa Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo w konkurencjach z bydłem. Piękna pogoda ładne amazonki dosiadające zadbanych koni, dziarscy jeźdźcy zachwycili panią konsul.

- Jestem pod wielkim wrażeniem tego miejsca, które wygląda jak kawałek mojej ojczyzny – powiedziała Anne Hall podczas uroczystej inauguracji, która odbyła się między rozgrywanymi konkurencjami: trail dzieci i trial junior.

Kilkunastolatkowie szaleli w siodłach i na piaszczystej arenie. Pani konsul dobrze radzi sobie z językiem polskim, którego nauczyła się podczas kilkumiesięcznego kursu w Waszyngtonie, przed wyjazdem do Polski, a mocny amerykański akcent dodawał uroku jej słowom.

Ale głównymi bohaterami była młodzież, ucząca się westernowej jazdy w coraz większej liczbie szkół i stadnin. Konie precyzyjnie wchodziły do zagrody, przechodziły przez mostki, biegały wokół areny.

W sobotę ciąg dalszy zawodów. Rozegrane będą konkurencje reining, superhorse, cutting, trail. Początek o 9. A o 20. Ostatnia konkurencja, ranch cutting. W niedzielę ciąg dalszy zawodów od 10. Do 16.30, gdy zakończy się konkurencja team penning.

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group