Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4148
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Rzemiosłach sprawdzali się z przedsiębiorczości

Środa, 18 stycznia 2017, 13:31
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2017, 15:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W Rzemiosłach sprawdzali się z przedsiębiorczości
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami druga edycja Olimpiady z Podstaw Przedsiębiorczości, którą organizuje Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym – Wydziałem Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.

Uczestnikami byli uczniowie: Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach, I Liceum Ogólnokształcącego im W. Broniewskiego w Bolesławcu, Zespołu Szkół Przyrodniczo Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze, Zespołu Szkół Ekonomiczno -Turystycznych, Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2, Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu Technikum Nr 2, Zespołu Szkół Elektronicznych i Gimnazjum Nr 3, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze, Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze oraz Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze. W sumie 47 uczniów z 10 szkół.

Tematem drugiego etapu były formy zatrudniania i wynagradzania pracowników. - Żyjemy w takich czasach, że trudno jest nie wiedzieć co nas otacza i w jakich sytuacjach musimy sobie poradzić, a przedsiębiorczość i umiejętność radzenia sobie na rynku pracy i ekonomicznym jest dla nas bardzo ważna – powiedziała Alicja Kaniecka, przewodnicząca komisji. - Zainteresowanie jest coraz większe. W tamtym roku mieliśmy po 2-3 uczestników z każdej szkoły, w tym roku jest nawet po 5, ponieważ tak dużą liczbę punktów zdobyli w kwalifikacjach szkolnych - dodała nauczycielka organizacji reklamy. W drugim etapie gospodarzy reprezentowało 5 osób, w tym ubiegłoroczny laureat oraz osoba, która zajęła trzecie miejsce.

- W zeszłym roku finalistów zaprosiliśmy do nas do udziału w stażu w Wirtualnej Studenckiej Firmie Konsultingowej, aby poczuli jak uczelnia funkcjonuje od środka – powiedziała Magdalena Rękas, prodziekan ds. dydaktyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, WEZiT w Jeleniej Górze. - W tym roku zaproponowaliśmy, że zaprosimy finalistów drugiego etapu, natomiast laureatów finału będziemy chcieli zapraszać do nas na studia – dodała prodziekan. Finał odbędzie się 17 marca w WEZiT Uniwersytetu Ekonomicznego.

- Ta wiedza jest tak samo potrzebna jak przedmioty maturalne. Ta wiedza pomoże wam funkcjonować na rynku pracy, rozwijać inicjatywy, kreować swoją osobowość i wizerunek. Człowiek przedsiębiorczy jest człowiekiem zawsze rozwijającym się, a szkoła przedsiębiorcza to szkoła, która zawsze inspiruje uczniów i nauczycieli do poszukiwania nowych form edukacji – mówił do zgromadzonych w auli Bogdan Helik, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Dodatkowo uczestnicy i opiekunowie mieli okazję zobaczyć prezentację Wirtualnej Studenckiej Firmy Konsultingowej działającej przy Wydziale Ekonomii, Zarządzania, Turystyki w Jeleniej Górze, Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze oraz wziąć udział w quizie przygotowanym przez koło studenckie LOGRIT działające na tym samym wydziale. Z kolei uczniowie ZSRA przygotowani pokaz artystyczny. Sponsorami olimpiady są następujące instytucje: Urząd Miasta w Jeleniej Górze, Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze, Urząd Miasta w Piechowicach, Bank PKO BP S.A. Oddział w Jeleniej Górze, Karkonoski Park Narodowy oraz Ryszard Dzięciołowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group