Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6971
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W rytmie paso doble o tym, co w życiu najważniejsze

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Piątek, 6 lipca 2012, 7:58
Aktualizacja: 8:05
Autor: Agnieszka Gierus
Fot. Agnieszka Gierus
Teatralno–taneczny spektakl „Paso Doble, czy pamiętasz..? zachwycił publiczność, która gorącymi oklaskami nagrodziła artystów podczas wczorajszej premiery. Opowieść dwojga starszych ludzi o swojej miłości, rozczarowaniach, marzeniach, które się nie spełniły, ale też i o tych, które trzeba realizować razem można było obejrzeć wczoraj (04.07) w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”.

Artyści przedstawili opowieść o tym, że pięknie jest zestarzeć się razem, a miłość aż po grób jest możliwa. Historia pełna ciepła, prostej, życiowej mądrości, dystansu i codzienności, przeplatana była widowiskowym tańcem w wykonaniu Agaty Szmigrodzkiej, Gabrieli Grały i Haliny Łysenko, tancerek eksperymentalnej szkoły tańca „Fuzja”, która w MDK „Muflon prowadzi Agata Szmigrodzka, będąca jednocześnie reżyserką i scenarzystką premierowego spektaklu.

- Chciałoby się czasem zatrzymać czas i tymczasowo cofnąć go, by… przecież to oczywiste: by zmienić bieg wypadków, dopisać „happy and” do złego losu… Ale czas nieubłagalnie idzie, biegnie, ba – leci! Wciąż wprzód. A cóż my? Możemy mieć tylko nadzieję, że z biegiem tego czasu zatrą się straty, wyblakną krzywdy, pożółknie ból. Jak te zdjęcia, do których przecież warto właśnie po czasie wracać – podsumowuje sedno spektaklu Agata Szmigrodzka.

Kolejny spektakl będzie można obejrzeć już za tydzień, 11 lipca o godz. 18.00 w sali widowiskowej popularnego „Muflona”. Wstęp jest wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group