Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 6531
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: W razie klęski – wzajemna pomoc

Czwartek, 28 stycznia 2010, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: Ania
Gmina Kořenow nabyła wóz specjalistyczny z funkcją odśnieżania i udostępniania dojazdu do odciętych siedlisk, a miasto Harrachov skuter śnieżny, umożliwiający dojazd w krótkim czasie do miejsc zagrożonych w ekstremalnie trudnym terenie. Pojazdy posłużą zarówno Czechom jak i Polakom.

Pojazdy te prezentowano w minionym tygodniu w Kořenowie. Projekt, w ramach którego je zakupiono, nazywa się „Tworzenie zintegrowanych polsko-czeskich struktur współpracy w zakresie zapobiegania i usuwania skutków klęsk żywiołowych w pasie transgranicznym”. Realizowany jest przez pięć samorządów z Polski i Czech: Szklarską Porębę, Starą Kamienicę, Harrachov , Kořenov i partnera wiodącego, którym jest Gmina Miejska Piechowice.

W ramach projektu zostanie m. in. przeprowadzona adaptacja pomieszczeń w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechowicach na Transgraniczne Centrum Ewakuacji i Pomocy Ludności, zakupiony pojazd specjalistyczny dla Piechowic z funkcją ratownictwa drogowego, dla Szklarskiej Poręby z przeznaczeniem ratownictwa ekologicznego i skutera śnieżnego oraz sprzętu ratowniczego do Starej Kamienicy.

- W pokazie w Kořenowie uczestniczyli burmistrzowie i wójtowie gmin partnerskich, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych działających w gminach partnerskich, członkowie Wspólnego Zespołu Projektowego oraz zainteresowani mieszkańcy i turyści – mówi koordynator projektu, Dorota Turska

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1206
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group