Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6248
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W „Przedwiośniu” o problemach starszego wieku

Wiadomości: Kowary
Niedziela, 9 listopada 2014, 8:22
Aktualizacja: 8:28
Autor: Mea
Fot. "Przedwiośnie"
Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach we współpracy z kowarskim MOPS–em zorganizowało dwudniową konferencję „Ochrona zdrowia i pomoc społeczna wobec problemu starzenia się społeczeństwa”. Spotkanie zakończyło się w piątek (07.11.).

W konferencji wzięło udział 25 osób z domów pomocy społecznej i gminnych ośrodków pomocy społecznej m.in. z: Mysłakowic, Mirska, Legnicy, Brzegu Dolnego, Czarnego Boru, Karpacza, Lubawki, Sosnówki oraz Kamiennej Góry.

W programie, oprócz specjalistycznych wykładów, był pokaz sprzętu rehabilitacyjnego i prezentacja posiłków dla osób starszych. - Odbył się również wernisaż Krzysztofy Kaczorowskiej „Piękno w poezji i haftu”, podczas którego artystka prezentowała portrety i plenery wykonane haftem krzyżykowym. Wystąpiła też młodzież z Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Kowarach - mówi Ewa Rajewska z CUMiPZ „Przedwiośnie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~abc 10-11-2014 20:46
I co z takiego szkolenia dla Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej wynika?ani nie będą dysponowali takim sprzętem ani go wypożyczali, przygotowywanie posiłków dla podopiecznych osób starszych też raczej poza ich kompetencjami. No a Pracownicy Domów Pomocy to tylko będą o tym co było na pokazach pomarzyć.Nie szkoda funduszy na bicie piany, zawsze to społeczny grosz może bardziej przydatny na rzecz podopiecznych
~wienio 11-11-2014 17:32
P.Ela znów zrobiła biznes.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group