Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 2868
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W przedszkolach miejsc starczyło dla wszystkich

Poniedziałek, 9 maja 2011, 9:00
Aktualizacja: 9:00
Autor: RED
W Jeleniej Górze przygotowano 1239 miejsc dla przedszkolaków. Zakończyły się zapisy do przedszkoli i zostało przyjętych 1.151 dzieci.

Oznacza to, że wbrew pesymistycznym uwagom i wielu przedwczesnym obawom dla żadnego z chętnych do przedszkola nie zabrakło miejsca, 88 miejsc pozostaje wolnych. Ale prawdą też jest, że 79 dzieci nie zostało zakwalifikowanych. Co to oznacza?

– Rodzicom tych dzieci nie odpowiada albo lokalizacja przedszkola, albo grupa, do której zakwalifikowano ich dzieci. Z pewnością mają ku temu ważne powody, ale będą musieli rozstrzygnąć, co jest istotniejsze dla nich. Wprawdzie istnieją jeszcze małe rezerwy, bo możemy w Cieplicach wygospodarować miejsce dla dwóch kolejnych grup przedszkolaków, ale trudno je organizować, skoro już i tak z bilansu wynika, że nie brakuje ani jednego miejsca – wyjaśnił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Przyjęto wszystkie dzieci w wieku od 3 lat, a w perspektywie kolejnego roku i danych demograficznych zapotrzebowanie na miejsca przedszkolne będzie w najbliższych okresach nieco mniejsze - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group