Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7240
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: W poszukiwaniu zimy

Środa, 27 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: W poszukiwaniu zimy
Fot. Arkadiusz Piekarz
Choć mamy astronomiczną najchłodniejszą porę roku, w Kotlinie Jeleniogórskiej po nocnym mrozie, widać w środę jedynie szron. Nie znaczy to jednak, że w górach nie ma śniegu.

Mało, bo mało – ale jednak. Biały puch, który pod koniec roku stał się niemal sensacją poszukiwaną przez miłośników zimy, jest w Szklarskiej Porębie Górnej i wyżej. Zimowe krajobrazy turyści mogą podziwiać z siedzisk wyciągu krzesełkowego na Szrenicę.

W drugi dzień świąt sporo było amatorów takich widoków, tym bardziej, że popularna kolejka, po przerwie konserwacyjnej, ruszyła w miniony piątek. – W zeszłym roku o tej porze śniegu było po pas, a może i więcej – zauważa Mirosław Kwiatkowski, turysta z Kujaw. – Teraz ledwo, ledwo, ale jest – dodaje ciesząc oczy zaśnieżonym szlakiem wiodącym pod wyciągiem na Szrenicę.

Ruszyły armatki dośnieżające Ski Areny. Na razie pozwala na to ujemna temperatura. Śnieg – choć w ilości nieporównywalnie mniejszej niż w ubiegłym roku o analogicznej porze, leży także na trasach Polany Jakuszyckiej.

To właśnie tam 30 i 31 grudnia odbędą się Zawody Sylwestrowe w sportach zaprzęgowych oraz rywalizacja psich zaprzęgów w różnych kategoriach. Udział zapowiedziało około 130 zawodników z Polski, Niemiec, Włoch, Francji i krajów Skandynawii.

Mieszkańcy i turyści Stary Rok pożegnają, a Nowy – przywitają na zabawie plenerowej w parku Esplanada. Przewidziano sporo atrakcji oraz pokaz sztucznych ogni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group