Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3118
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W poszukiwaniu brontozaura

Niedziela, 11 lipca 2010, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: W poszukiwaniu brontozaura
Fot. Natasza
Trzy opowieści o rybach, ptakach i dinozaurach to również trzy hasła, jakie przyświecają tegorocznym półkoloniom tematycznym w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Dzieci już „złowiły i zjadły”. Przyszła kolej na powrót do czasów prehistorycznych.

Jednak młodzi odkrywcy świetnie sobie z nimi radzą. Zdążyli wybrać się do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Srebną Górą” w Jeżowie Sudeckim, zabrać ze sobą łopaty i wykopać olbrzymie kości prehistorycznych gadów.
– Tak naprawdę były z plastiku – śmieje się jedna z uczestniczek. Mimo niewielkiego rozczarowania wszyscy świetnie się bawili zamieniając się w prawdziwych paleontologów i ucząc się zupełnie nowych rzeczy o tych wymarłych potworach.

Oprócz podróży dzieci mają zapewnione przez JCK inne atrakcje jak seanse filmowe, zabawy rekreacyjne czy prace ręczne do których należy wykonywanie dinozaurów z masy solnej, poprzez kolaż czy malowanie. Nauczyły się „alfabetu Łapińskiego”, którym się zwinnie porozumiewały i zapisywały go na kamieniach. Następnym etapem, o wiele trudniejszym, było odczytanie napisu przez kolegę czy koleżankę.

Uczestnicy są uśmiechnięci, pełni energii i zadowoleni z wakacyjnych warsztatów. Największym uznaniem wśród nich cieszą się wyjścia na zewnątrz, gdzie wszystkie żywioły bez problemu mogą się wyszaleć. – W następnym roku też przyjdziemy! – mówią chóralnie.

Dinozaury będą jeszcze towarzyszyć młodym jeleniogórzanom do 16 lipca. Później rozpocznie się trzecia część półkolonii na którą przyfruną ptaki z gorących krajów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group