Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5793
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W poszukiwaniu brontozaura

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 11 lipca 2010, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: Natasza
Fot. Natasza
Trzy opowieści o rybach, ptakach i dinozaurach to również trzy hasła, jakie przyświecają tegorocznym półkoloniom tematycznym w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Dzieci już „złowiły i zjadły”. Przyszła kolej na powrót do czasów prehistorycznych.

Jednak młodzi odkrywcy świetnie sobie z nimi radzą. Zdążyli wybrać się do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Srebną Górą” w Jeżowie Sudeckim, zabrać ze sobą łopaty i wykopać olbrzymie kości prehistorycznych gadów.
– Tak naprawdę były z plastiku – śmieje się jedna z uczestniczek. Mimo niewielkiego rozczarowania wszyscy świetnie się bawili zamieniając się w prawdziwych paleontologów i ucząc się zupełnie nowych rzeczy o tych wymarłych potworach.

Oprócz podróży dzieci mają zapewnione przez JCK inne atrakcje jak seanse filmowe, zabawy rekreacyjne czy prace ręczne do których należy wykonywanie dinozaurów z masy solnej, poprzez kolaż czy malowanie. Nauczyły się „alfabetu Łapińskiego”, którym się zwinnie porozumiewały i zapisywały go na kamieniach. Następnym etapem, o wiele trudniejszym, było odczytanie napisu przez kolegę czy koleżankę.

Uczestnicy są uśmiechnięci, pełni energii i zadowoleni z wakacyjnych warsztatów. Największym uznaniem wśród nich cieszą się wyjścia na zewnątrz, gdzie wszystkie żywioły bez problemu mogą się wyszaleć. – W następnym roku też przyjdziemy! – mówią chóralnie.

Dinozaury będą jeszcze towarzyszyć młodym jeleniogórzanom do 16 lipca. Później rozpocznie się trzecia część półkolonii na którą przyfruną ptaki z gorących krajów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~propozycja 11-07-2010 14:43
a w szkalrskiej piękny wypasiony dinopark się marnuje - pojechać trzeba
rymcycymcy 11-07-2010 23:45
Jakież to ba...lnie proste ! ...wystarczy zadzwonić do mamy mojej małżonki ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group