Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 5218
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W podzięce krwiodawcom za dar życia

Piątek, 17 września 2010, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W podzięce krwiodawcom za dar życia
Fot. Angela
Miesięcznie do punktu krwiodawstwa zgłasza się około 240 – 250 osób, w okresie letnim ta liczba spadała nawet do pięćdziesięciu procent. W tym roku jednak jeleniogórscy krwiodawcy spisali się na medal. Dzięki temu w najgorętszym okresie krwi nie zabrakło. Dyrekcja szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze dziękuje darczyńcom i prosi o jeszcze.

W sierpniu jeleniogórski punkt krwiodawstwa odwiedziło niemal trzysta osób (288 oddało około 144 litrów krwi). W lipcu „dar życia” przekazało 259 osób. Tak wysokiej liczby krwiodawców w okresie wakacyjnym punkt nie odnotowywał od lat. Tak dużą liczbę chętnych udało się przyciągnąć dzięki akcji zorganizowanej przez szpital wojewódzki. Teraz dyrekcja placówki dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do tej szczytnej idei.

– Dzięki Państwa ofiarności udało się zabezpieczyć krew w najgorętszym okresie roku. Dziękujemy i zapraszamy ponownie do odwiedzenia przyszpitalnego Punktu Krwiodawstwa – napisał do Honorowych Dawców Krwi Stanisław Woźniak, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Oddać krew mogą mieszkańcy od osiemnastego do sześćdziesiątego piątego roku życia. Warunkiem jest dobry stan zdrowia. Wizyta zaczyna się od rejestracji krwiodawcy oraz wypełnienia przez niego ankiety. Następnym krokiem jest zbadanie poziomu hemoglobiny oraz pobranie próbek krwi. Cała czynność trwa jednak nie dłużej niż dziesięć minut.

Pobieranie krwi wykonuje się sprzętem jednorazowego użytku, co eliminuje możliwość jakiegokolwiek zakażenia. Każdemu, kto zdecyduje się na oddanie krwi punk krwiodawstwa zwraca koszty dojazdu. Wszyscy dostają również ekwiwalent kaloryczny. Dodatkowo krwiodawca może odliczyć oddaną krew od podatku.

Jeleniogórski oddział Centrum Krwiodawca i Krwiolecznictwa w Jeleniej Górze, który mieści się przy Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze na ulicy Ogińskiego 6, otwarty jest w godzinach 7.30 – 11.30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
640
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group