Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7707
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: W pocie czoła truchtem na Śnieżkę

Niedziela, 6 lipca 2008, 14:32
Aktualizacja: 14:37
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: W pocie czoła truchtem na Śnieżkę
Fot. Adam Uroda
Około dwustu zawodników wbiegło w sobotę na najwyższy szczyt Sudetów walcząc ze zmęczeniem i niekorzystną – jak na lipiec – pogodą. Bieg „Śnieżka Run 2008” to jedna z najtrudniejszych towarzyskich imprez ekstremalnych.

Przed śmiałkami do przebiegnięcia było 10 kilometrów o porażającej różnicy wzniesień wynoszącej nawet kilometr. Wystartowali ze stadionu miejskiego w Karpaczu, a po ponad godzinie zameldowali się na Śnieżce. Wyczerpani, ale szczęśliwi z powodu tak niecodziennego sposobu zdobycia Głowy Olbrzyma.

Jako pierwszy wbiegł Leszek Zając z Wałbrzycha z czasem prawie 56 minut. Wyprzedził Przemysława Walewskiego z Poznania (najlepszego dziennikarza w zawodach) oraz Piotra Ucichowskiego z Opola.

Z kolei wśród samorządowców triumfował Janusz Motylski z Karpacza przed Adamem Kończakiem z Polkowic i Edwardem Kościakiem z Kamiennej Góry. Bieg Run 2008 było bowiem przy okazji areną Mistrzostw Polski Samorządowców. Na siódmym miejscu został sklasyfikowany Ryszard Rzepczyński, wiceburmistrz miasta pod Śnieżką.

Pogratulować wszystkim kondycji.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group