Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W piwnicach magistratu – archiwum

Czwartek, 30 września 2010, 8:06
Aktualizacja: 8:06
Autor: Angela
Ogłoszono przetarg na remont piwnic budynku urzędu miasta przy ulicy Sudeckiej, które w przyszłości mają posłużyć za archiwa. Obecnie remontowany jest też dach innego budynku magistratu, przy ulicy Ptasiej.

Inwestycja dotycząca remontu piwnic zakłada odnowienie pomieszczeń, wymianę podłóg, instalacji i hydrauliki. Niezagospodarowane obecnie pomieszczenia mają sporą powierzchnie. Do niedawna były wykorzystywane przez centrum zarządzania kryzysowego, które przeniosło się do nowej siedziby straży miejskiej przy ulicy Armii Krajowej.

– Jako centrum zarządzania kryzysowego wykorzystywaliśmy około pięciu pomieszczeń piwnicznych w tym budynku. Dawniej był tam powiatowy ośrodek analizy danych i alarmowania, gdzie m.in. magazynowane były koce czy materace, które obecnie zostały przeniesione do budynku na Armii Krajowej. W jednym z pomieszczeń jest również agregat. Wszystkie te pomieszczenia nie były remontowane od lat – przyznaje Włodzimierz Belta, naczelnik Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Obecnie trwa remont dachu na budynku urzędu miasta przy ulicy Ptasiej. Wykonuje go wyłoniony w drodze przetargu Zakład Ogólnobudowlany Tadeusz Lasocki. Zadanie zakłada rozbiórkę dachu, rynien z blachy nie nadających się do użytku, wymianę deskowania dachu, uzupełnienie papy i tynków kominów czy rozebranie kominów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1343
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group