Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6897
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: W piechowickim ZSTiL kształcą… graczy

Piątek, 30 września 2016, 12:50
Aktualizacja: 12:55
Autor: Robert Czepielewski
Piechowice: W piechowickim ZSTiL kształcą… graczy
Fot. Robert Czepielewski
W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach powstała klasa o profilu esportowym. Konia z rzędem temu, kto oprócz miłośników gier komputerowych wie o co chodzi, a popularność tego typu kierunków w szkołach na całym świecie jest bardzo duża. Czy więc jest esport?

- To przede wszystkim określone gry komputerowe, które mogą do czegoś prowadzić, mogą czegoś uczyć, a w szczególności komunikacji społecznej, pracy w grupie czy umiejętności podejmowania właściwych decyzji. Zajęcia, wbrew obiegowej opinii, bardzo rzadko prowadzone są na komputerach, bo nie potrzebujemy uczyć tych młodych ludzi wstecznego myślenia. Oni muszą widzieć siebie i muszą pracować w grupie - powiedział trener Kamil Tarka.

Esport jego zdaniem jest taką samą dyscypliną jak piłka nożna, siatkówka czy też szachy. – Jeśli można zostać profesjonalnym piłkarzem, siatkarzem, więc dlaczego nie można zostać profesjonalnym graczem? Szachiści też nie wylewają potu podczas ćwiczeń, a są sportowcami. Profesjonalny gracz to osoba wszechstronnie wykształcona, dla której jest to też sposób na życie i zarobkowania. Obecnie rozgrywane są mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy, gdzie pula nagród sięga nawet miliona dolarów i polscy zawodnicy stanowią światową czołówkę – stwierdził trener.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group