Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8004
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: W Piechowicach nie tylko kryształowe hity

Sobota, 3 lipca 2010, 9:24
Aktualizacja: 9:25
Autor: Gabi
PIECHOWICE: W Piechowicach nie tylko kryształowe hity
Fot. Gabi
Spotkaniem z okolicznymi artystami tworzącymi w szkle rozpoczął się wczoraj Kryształowy Weekend w Piechowicach. Wydarzenie nada rytm życiu podjeleniogórskiego miasta do jutra.

Wczoraj dyrektor Piechowickiego Ośrodka Kultury Anna Kalisz podziękowała za pomoc w organizacji tego święta Zofii Grabias-Baranowskiej, burmistrz Piechowic i jej zastępcy Krzysztofowi Raczkowi.

Zgromadzeni obejrzeli prezentację multimedialną pn. „Ballada o szkle”, która pokazywała techniki pracy i jej efekty trzech okolicznych artystów: Małgorzaty Sztabińskiej, która zajmuje się ręcznym grawerowaniem szkła, Jerzego Szczapa- zdobnik szkła techniką złocenia i Anny Jodzis artystki plastyka, ręcznie malującej na szkle. Twórczyni nie mogła dojechać na otwarcie wystawy.

Dla porównania umiejętności prezentowanych artystów pokazana także przykłady szkła zdobionego konkretną techniką na świecie. Anna Kalisz zaprosiła gości na obejrzenie niewielkiej, ale bardzo ładnej wystawy szkła tych artystów.

Odbył się w POK-u koncert pt.: „Kryształowe głosy” w wykonaniu zespołu operetkowego „Bel Canto’. Szkoda, że niewiele osób zdecydowało się posłuchać największych przebojów operetkowych poczynając od partii z „Księżniczki Czardasza’ kończąc na biesiadnym „Sto lat”.

O godzinie 20 przy stacji PKP ruszyła impreza plenerowa. Można było osobiście przekonać się, jak wydmuchać ze szkła kształtnego łabędzia, czaplę lub szpice na choinkę. Każdy mógł pomalować sam bombkę. Ci, którzy wolą tylko patrzeć, mogli zobaczyć ile pracy potrzeba, by stworzyć szklany kufel. Odbyły się spektakle teatrów ognia, tancerzy ognia i sztuki cyrkowej z ogniem. Nie zabrakło plenerowych prezentacji multimedialnych. Jak na każdym festynie można było dobrze zjeść i kupić dziecku mały drobiazg.

Dzisiaj działo się będzie jeszcze więcej. Impreza rusza o godzinie 12:00, przewidziane jest bardzo dużo atrakcji dla młodszych starszych. Dzisiejszego popołudnia i wieczoru zaprezentują się: zespół „Szklarki”, „13 Poziomo”, zespół tańca orientalnego „Tandura”, „s-POKoo” . Na pewno dużym wydarzeniem będzie koncert energetycznego zespołu De MONO o godzinie 20:00. Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
191
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group