Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2385
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: W Piechowicach debatowali o przyszłości szkół

Piątek, 27 stycznia 2017, 13:52
Aktualizacja: 14:06
Autor: Robert Czepielewski
Piechowice: W Piechowicach debatowali o przyszłości szkół
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (26.01) w Piechowickim Ośrodku Kultury z inicjatywy burmistrza miasta odbyła się debata społeczna, podczas której samorządowcy oraz mieszkańcy Piechowic zastanawiali się nad przyszłością placówek szkolnych w tym mieście w związku ze zmianami w sieciach szkół.

- Z niektórych wstępnego rozpoznania wiemy, że ustawę o sieciach szkół możemy realizować na dwa sposoby. I chcemy zaprezentować rozwiązanie powstania szkoły dwuobiektowej oraz utrzymanie dwóch szkół działających w swoich obiektach. Jest to debata bardzo ważna, bo pewne sugestie pojawiające się podczas debaty i ich kierunek muszę skonsultować z kuratorem. Pamiętajmy, że uchwała jaką podejmiemy w przyszłym tygodniu będzie uchwała intencyjną, któr później będzie oceniana przez właściwe organy. Dodam, że jest jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie nie podjęcie tej uchwały. Wtedy obowiązuje ustawa o oświacie i będziemy musieli dostosować się do uwarunkowań wynikających z przepisów wykonawczych - powiedział burmistrz Piechowic Witold Rudolf.

Atmosfera na sali podczas debaty czasami była emocjonująca, ale wypowiedzi osób, które dzieliły się swoimi spostrzeżeniami były bardzo merytoryczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group