Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6838
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W pensjonacie zapaliła się sadza

Wtorek, 17 stycznia 2017, 9:58
Aktualizacja: 10:00
Autor: Robert Czepielewski
Region: W pensjonacie zapaliła się sadza
Fot. Archiwum
Niezbyt miło będzie wspominać grupa turystów pobyt w Karpaczu, a wszystko przez pożar sadzy w przewodzie kominowym pensjonatu, w którym postanowili się zakwaterować. Wczoraj (16.01) o godzinie 18.22 do dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o palącej się sadzy w kominie.

Do akcji gaszenia zostało zadysponowanych pięć samochodów i 26 strażaków. Po przybyciu na miejsce okazało się, że przez rozszczelnienie komina pożar przeniósł się na poddasze budynku. Działania ratowników polegały na ugaszeniu w pierwszej kolejności dachu, a później sadzy w przewodzie kominowym. Akcję utrudniało duże zadymienie w tej części budynku. Piętnastu pensjonariuszy opuściło obiekt jeszcze przed pojawieniem się zastępów straży pożarnej.

- Dzięki szybkiemu zgłoszeniu i szybkiej akcji gaszenia pożaru, tym razem obyło się bez większych strat. Był, to klasyczny przykład jak niebezpieczny może być pożar sadzy w kominie i jak szybko rozprzestrzenia się szczególnie po drewnianych konstrukcjach budynku - powiedział oficer prasowy komendanta KMPSP w Jeleniej Górze st. kpt. Andrzej Ciosk.

Jeleniogórscy strażacy praktycznie każdego dnia wyjeżdżają do gaszenia sadzy. Dlatego jeszcze raz apelujemy do właścicieli i zarządców budynków o przeprowadzanie serwisów przewodów kominowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group