Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7940
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: W pędzie do władzy

Wtorek, 14 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 14 listopada 2006, 15:29
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: W pędzie do władzy
Fot. UM Jeżów Sudecki
Nie wszyscy szefowie okolicznych gmin muszą martwić się o drugą turę wyborów. Wygrali w pierwszej. Ale w wielu miejscowościach będzie druga runda.

Najlepszym wynikiem może pochwalić się Zdzisław Pietrowski, wójt Mysłakowic. Otrzymał 75 procent głosów. W pierwszej turze wyborów wygrał także wójt Starej Kamienicy Wojciech Poczynek (51 procent poparcia). Edward Dudek, który jako jedyny kandydował na wójta w gminie Jeżów Sudecki, także zachował swoje stanowisko.

W cuglach zwyciężył Bogdan Malinowski, burmistrz Karpacza. Głosowało na niego 61 procent wyborców.

W pozostałych większych miejscowościach powiatu jeleniogórskiego będzie druga tura. W Szklarskiej Porębie, wbrew przewidywaniom, Zbigniewowi Misiukowi (dotychczasowy burmistrz) nie udało się wygrać w pierwszym starciu. Jego kontrkandydatem w wyborczej dogrywce będzie Arkadiusz Wichniuk.

W Podgórzynie o głosy powalczy dotychczasowy wójt Robert Tarsa, który zmierzy się z Anną Latto. W Piechowicach burmistrz Stanisław Ejnik powalczy z Zofią Grabias. W Janowicach Wielkich w pierwszej turze nie rozstrzygnięto wyborów: wójt Jerzy Grygorcewicz, który gminą kieruje od wielu lat, będzie musiał zmierzyć się z Kamilem Kowalskim.

W Kowarach z gry wyborczej wypadł dotychczasowy burmistrz Dariusz Rajkowski. W drugiej turze o fotel szefa miasta powalczą Adam Bierowski z Mirosławem Góreckim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group