Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6380
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W PCKK ruszyły foto–warsztaty dla młodzieży

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 8 maja 2012, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: Petr
Fot. Petr
Jak fotografować ludzi, krajobrazy i pokazywać emocje? Które z programów komputerowych służą do „obróbki” zdjęć? Co to jest makrofotografia itp. oto czego uczą się młodzi beneficjenci programu „Wspólne działanie–lepsze jutro” podczas foto–warsztatów prowadzonych w PCKK w Jeleniej Górze.

Program warsztatów fotograficznych zorganizowanych w ramach „Wspólnego działania-lepszego jutra” autorstwa MOPS i PCKK w Jeleniej Górze obejmuje: omówienie parametrów współczesnych aparatów fotograficznych, zasady fotografowania krajobrazów, ludzi i przedstawiania emocji; zasady fotografowania niewielkich obiektów (makrofotografia), podstawy korekcji zdjęć, kadrowanie, filtry, obracanie, zmianę wielkości, redukcję czerwonych oczu, a potem przygotowanie zdjęć do publikacji. Pierwsze zajęcia z cyklu odbyły się wczoraj, 7 maja. Następne (w sumie 15 h), w poniedziałki od godz. 16.45 do 18.45.

– Uczestniczymy w foto-warsztatach, bo interesujemy się fotografią. Na co dzień robimy zdjęcia tym, co mamy pod ręką: cyfrówkami czy aparatami w telefonach komórkowych. Chciałybyśmy nauczyć się, jak fotografować dobrze. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie uda się to w tak krótkim czasie, ale chcemy poznać choć podstawową wiedzę z zakresu kadrowania, fotografowania w plenerze, ludzi i obiektów – mówią Paulina i Edyta, uczestniczki warsztatów.

– Jeśli chcesz wziąć udział w naszych warsztatach fotograficznych, przyjdź do sekretariatu PCKK przy ul. Mickiewicza 10 lub zgłoś się telefonicznie: 790 344 376. Warsztaty są skierowane do mieszkańców ulic objętych Lokalnym Programem Rewitalizacji – informują organizatorzy. Więcej informacji znajdą Państwo na stronach internetowych www.pckk.pl, wspolnedzialanie.mops.jelenia-gora.pl i w serwisie facebook.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ja 8-05-2012 15:58
A co to jest PCKK?
~Jeloneczka 8-05-2012 17:33
A "młodzież" to do którego roku życia? ;P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group