Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 12200
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W PCKK ruszyły foto–warsztaty dla młodzieży

Wtorek, 8 maja 2012, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: W PCKK ruszyły foto–warsztaty dla młodzieży
Fot. Petr
Jak fotografować ludzi, krajobrazy i pokazywać emocje? Które z programów komputerowych służą do „obróbki” zdjęć? Co to jest makrofotografia itp. oto czego uczą się młodzi beneficjenci programu „Wspólne działanie–lepsze jutro” podczas foto–warsztatów prowadzonych w PCKK w Jeleniej Górze.

Program warsztatów fotograficznych zorganizowanych w ramach „Wspólnego działania-lepszego jutra” autorstwa MOPS i PCKK w Jeleniej Górze obejmuje: omówienie parametrów współczesnych aparatów fotograficznych, zasady fotografowania krajobrazów, ludzi i przedstawiania emocji; zasady fotografowania niewielkich obiektów (makrofotografia), podstawy korekcji zdjęć, kadrowanie, filtry, obracanie, zmianę wielkości, redukcję czerwonych oczu, a potem przygotowanie zdjęć do publikacji. Pierwsze zajęcia z cyklu odbyły się wczoraj, 7 maja. Następne (w sumie 15 h), w poniedziałki od godz. 16.45 do 18.45.

– Uczestniczymy w foto-warsztatach, bo interesujemy się fotografią. Na co dzień robimy zdjęcia tym, co mamy pod ręką: cyfrówkami czy aparatami w telefonach komórkowych. Chciałybyśmy nauczyć się, jak fotografować dobrze. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie uda się to w tak krótkim czasie, ale chcemy poznać choć podstawową wiedzę z zakresu kadrowania, fotografowania w plenerze, ludzi i obiektów – mówią Paulina i Edyta, uczestniczki warsztatów.

– Jeśli chcesz wziąć udział w naszych warsztatach fotograficznych, przyjdź do sekretariatu PCKK przy ul. Mickiewicza 10 lub zgłoś się telefonicznie: 790 344 376. Warsztaty są skierowane do mieszkańców ulic objętych Lokalnym Programem Rewitalizacji – informują organizatorzy. Więcej informacji znajdą Państwo na stronach internetowych www.pckk.pl, wspolnedzialanie.mops.jelenia-gora.pl i w serwisie facebook.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1151
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group