Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 5515
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W palmiarni są nowi mieszkańcy–to lemury

Środa, 18 grudnia 2019, 14:03
Aktualizacja: Piątek, 20 grudnia 2019, 9:15
Autor: Mateusz Mykytyszyn – Zamek Książ
Wałbrzych: W palmiarni są nowi mieszkańcy–to lemury
Fot. Użyczone/Zamek Książ
Od grudnia w wałbrzyskiej Palmiarni, obok tysięcy tropikalnych roślin, można podziwiać trzy lemury katta, które przyjechały z Czech w ramach europejskiego projektu „Z tropiku do tropiku na polsko–czeskim pograniczu”. Dla nowych mieszkańców jednej z największych atrakcji turystycznych Wałbrzycha wybudowano specjalny pawilon i przeszkloną bawialnię.

Remont, który kosztował ponad 2 miliony złotych doczekała się także duża część zabytkowych szklarni, które powstały jeszcze przed I wojną światową dla książęcej rodziny Hochberg von Pless z pobliskiego zamku Książ. Kompleksowo wyremontowano jedną ze szklarni głównych wraz z sześcioma pomocniczymi.
Prezydent miasta dr Roman Szełemej, dyrektor regionalnego Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej Jacek Wasik oraz prezes zamku Anna Żabska dokonali uroczystej prezentacji wyremontowanej części palmiarni pośród świateł i dekoracji świątecznych.

Prawie 300 turystów poznało nowych mieszkańców wałbrzyskiego, tropikalnego ogrodu pod szklanym dachem – trzy urocze lemury: Juliano, Tytusa i Olafa. Najmłodsi spędzili godziny na tańcach z postaciami z Madagaskaru, a początkujący artyści tworzyli dekoracje świąteczne. Aranżacje można podziwiać w wałbrzyskiej Palmiarni i jej ogrodach do końca stycznia 2020 roku.

Ceny na zwiedzanie Palmiarni: 8 zł – ulgowy, 12 zł – normalny.

Nowe ceny nie dotyczą biletów łączonych z zamkiem. Na otwarcie będzie można też wejść tak, jak przez cały rok z biletem z zamku – nie trzeba mieć tego dnia innego specjalnego biletu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group