Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 3443
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Osiedlowym Domu Kultury wystartowały warszaty bębniarskie

Czwartek, 12 kwietnia 2012, 9:19
Aktualizacja: 10:35
Autor: Organizator
JELENIA GÓRA: W Osiedlowym Domu Kultury wystartowały warszaty bębniarskie
Fot. ....
W ODK na Zabobrzu zaczęły się cykliczne spotkania z tradycyjną muzyką perkusyjną z Afryki Zachodniej.

Na zajęciach jest okazja, aby nauczyć się techniki gry na bębnie „djembe”, podstawowych akompaniamentów, fraz solowych, oraz bogatych aranżacji. Uczestnicy poznają również kontekst kulturowy, jaki towarzyszy grze na bębnach w Gwinei i Mali. Lekcje prowadzone w oparciu o tradycyjne rytmy zachodnioafrykańskie.

Organizator zapewnia uczestnikom oryginalne instrumenty sprowadzane z Afryki. Na warsztaty zapraszamy wszystkich, niezależnie od poziomu zaawansowania w grze na bębnach lub innych instrumentach. Gra na djembe to świetny sposób na poszerzenie swoich muzycznych horyzontów, oraz na miłe spędzeni wolnego czasu.

Warsztaty prowadzi Mariusz Raźny, lider zespołu Tiriba, pasjonat i producent bębnów etnicznych specjalizujący się w grze na bębnach djembe i dundun. Na bębnach gra od 2000r., wiedzę na temat grania zdobywał uczestnicząc w warsztatach znanych mistrzów z Afryki m.in. Namory Keita, Seckou Keita, Bouba Diakite, Gaspard Conde. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia perkusyjne dla muzyków, zajęcia rytmiczne dla dzieci oraz integracyjne warsztaty dla firm.

Na początku 2012r. odbył podróż do Gwinei gdzie pracował z najlepszymi muzykami, tancerzami oraz choreografami m.in z: Les Ballets Africains (balet narodowy Gwinei), Ballet Sourakhata , Ballet Soleil D’Afrique. Jego nauczycielami w Gwinei byli m.in. Mouctar Toure, Sana Camara, Sekou Madi Toure.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group