Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3121
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GORA: W odwecie skopali „eLkę”

Czwartek, 30 lipca 2009, 15:11
Aktualizacja: 15:12
Autor: TEJO
JELENIA GORA: W odwecie skopali „eLkę”
Fot. Policja
Uszkodzeniem pojazdu nauki jazdy oraz ucieczką instruktora z kursantem zakończył się atak dwóch pijanych braci chuliganów na samochód oznaczony literą „L”. Powód ataku? Podobne auto przejechało po telefonie komórkowym jednego ze sprawców. Wandali złapała policja. Grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj w centrum Jeleniej Góry. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o dwóch napastnikach, którzy podbiegli do przejeżdżającego w centrum miasta pojazdu nauki jazdy i zaczęli po nim kopać i uderzać pięściami.

W wyniku „ataku” uszkodzili w pojeździe maskę, nadkola i błotniki powodując ich wgniecenia. Kierująca pojazdem kursantka razem z instruktorem szybko oddalili się z miejsca zdarzenia, informując o powyższym oficera dyżurnego KMP w Jeleniej Górze – poinformował kom. Bogumił Kotowski.

Sprawcy tłumaczyli się później, że powodem ich agresji był fakt zniszczenia kilka minut wcześniej telefonu komórkowego przez pojazd nauki jazdy. Bracia przechodząc przez ulicę zgubili telefon komórkowy, po którym nieświadomie przejechała „eLka”.

Sprawcy nie zważając na nic, gdy zauważyli podobny pojazd postanowili wymierzyć sprawiedliwość rzucając się z pięściami na przejeżdżające auto. Dodatkowo okazało się, że zatrzymani byli pijani, u jednego z nich stwierdzono ponad 2 promile alkoholu. Wandale noc spędzili w policyjnym areszcie. Odpowiedzą za uszkodzenie mienia, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group