Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6361
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W nowej komendzie nieoficjalnie

Sobota, 2 stycznia 2010, 8:34
Aktualizacja: 8:35
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W nowej komendzie nieoficjalnie
Choć nic na to nie wskazuje, strażnicy miejscy już w środku są.
Fot. TEJO
Chociaż w rzeczywistości pracują już w nowej siedzibie przy ulicy Armii Krajowej w Jeleniej Górze, oficjalnie ich tam jeszcze nie ma – mowa o jeleniogórskiej straży miejskiej. Oficjalne otwarcie nowej siedziby zapowiadane początkowo na połowę grudnia br., a następnie na jego koniec z przyczyn technicznych zostało przełożone na połowę stycznia 2010 r.

Jak wyjaśnia szef Straży Miejskiej w Jeleniej Górze Jerzy Górniak, przełożenie terminów wynika z usterek technicznych, które pojawiły się przy remoncie obiektu.
– Jest to stary obiekt i przy remoncie pojawiły się różne rzeczy nieprzewidziane w projekcie, zakres prac uległ rozszerzeniu. Oficjalnie funkcjonujemy w dwóch siedzibach. W starej siedzibie musimy zamknąć rok budżetowy, do nowej już przenieśliśmy całe wyposażenie i ludzi – mówi Jerzy Górniak. Obecnie przy ulicy Armii Krajowej pracują technicy, którzy zajmują się instalowaniem internetu czy podłączeniem telefonów.

Mieszkańcy ze swoimi problemami mogą się zgłaszać już do nowej siedziby przy ulicy Armii Krajowej 19, na przeciwko Komisariatu I policji.
Remont budynku wewnątrz pochłonął około milion dwieście tysięcy złotych. W przyszłym roku będzie realizowany remont budynku z zewnątrz oraz zostanie zagospodarowane otoczenie budynku. Straż miejska z pracownikami administracyjnymi obecnie zatrudnia 54 osoby.

Termin oficjalnego otwarcie nowej siedziby nie jest jeszcze znany, wstępnie szacuje się, że będzie to połowa stycznia 2010 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group