Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 10410
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W naszym mieście będą kręcone kolejne przygody Hansa Klossa

Środa, 8 lutego 2012, 8:23
Aktualizacja: Czwartek, 9 lutego 2012, 8:10
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: W naszym mieście będą kręcone kolejne przygody Hansa Klossa
Fot. materiały prasowe/FFS
Jak poinformowało Farat Film Studio, na wiosnę ruszają zdjęcia do kontynuacji jednego z najpopularniejszych polskich seriali w historii „Stawka większa niż życie”. Nowa produkcja filmowa realizowana będzie także w Jeleniej Górze (głównie w Cieplicach) i okolicach w technice 3D. Na planie pojawią się aktorzy, którzy w latach 60. wykreowali niezapomniane role. Zagrają też przedstawiciele młodego pokolenia.

„Stawka większa niż życie. Transport pod specjalnym nadzorem” to roboczy tytuł filmu o dalszych losach bohaterów serialu z lat 60. XX wieku, który do dziś zdobywa grono sympatyków. Jak powiedział nam Piotr Klementowski z Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, realizacja filmu będzie wpisana jako element promocji Jeleniej Góry jako stolicy Karkonoszy. – Wielki wkład w plany realizacyjne ma producentka Aneta Cebula-Hickinbotham, która mieszka w Sosnówce – mówi Piotr Klementowski.

Film będzie realizowany wokół Jeleniej Góry. Są plany, aby w kadrze znalazła się Góra Szybowcowa i panorama miasta z Karkonoszami w tle. Za główne plenery posłużą Cieplice. Jest to związane z promocją zdroju w kontekście udziałów w filmie spółki KGHM, właściciela Uzdrowiska Cieplice.

Scenariusz został napisany przez Andrzeja Szypulskiego i Zbigniewa Safjana, czyli tych samych autorów, którzy ponad 40 lat temu stworzyli fabułę serialu „Stawka większa niż życie”. Pierwotnie prace na planie filmowym miały zostać rozpoczęte już z końcem września ub. r., ale okazało się, że prawa autorskie do nazwisk Hans Kloss i Hermann Brunner zostały wykupione od scenarzystów przez innego producenta.

Nie będzie to filmowy debiut Jeleniej Góry w "realiach" drugiej wojny światowej. Kilka lat temu Bogusław Wołoszański nakręcił w naszym mieście sceny do jednego z odcinków swojej serii "Sensacje XX wieku" poświęconego zamachowi na Adolfa Hitlera. Scenerię naszych uliczek wykorzystano do zilustrowania plenerów z dawnego Monachium.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1063
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group