Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 5358
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: W Muzycznym Ogrodzie Liczyrzepy

Sobota, 23 lipca 2011, 8:13
Aktualizacja: 8:13
Autor: Agrafka
Międzynarodowe Warsztaty Operowe „Muzyczny Ogród Liczyrzepy” startują 24 lipca i potrwają do 15 sierpnia. W ramach imprezy odbędą się również: młodzieżowy festiwal operowy oraz konkurs zapomnianych arii o karkonoskim Duchu Gór m.in. w Domu Gerharda Hauptmanna, Hotelu Relaks i Kościółku Wang.

Młodzi soliści z różnych krajów Europejskich spotkają się aby ćwiczyć pod kierunkiem profesorów z renomowanych uczelni muzycznych, studiując szereg arii, duetów, pochodzących z zapomnianych oper o Duchu Gór – Liczyrzepie, a następnie wykonają je przed publicznością w muzeum przy ul. Michałowickiej 32, w ramach kameralnych spektakli operowych i koncertów.

W programie przewidziano spektakl operowy o Karkonoskim Duchu Gór, koncerty operowej i popularnej muzyki rosyjskiej, hity opery włoskiej, francuskiej, niemieckiej, a także arie Mozarta, pieśni hiszpańskie i neapolitańskie.

24 lipca o 20.30 w Hotelu Relaks odbędzie się koncert inauguracyjny „Soliści Europy w krainie Ducha Gór I”, podczas którego można usłyszeć muzykę krajów europejskich i nie tylko, arie operowe i pieśni kompozytorów rosyjskich, niemieckich, estońskich, białoruskich i polskich.

Imprezę poprowadzą: Małgorzata Mierczak z Karpacza, Jolanta Doschek z Wiednia i Ewa Zdzienicka z Kowar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group