• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 2:57
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 3758
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

W Muflonie – Jazz uchwycony na fotografii

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 grudnia 2012, 7:37
Aktualizacja: 7:41
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatora
Wernisaż wystawy fotograficznej „Nie tylko jazz…” Andrzeja Mochonia odbędzie się już jutro (29.12.) o godz. 17 w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. Wstęp jest wolny. Wystawę można będzie oglądać do 15 lutego 2013 r.

Andrzej Mochoń urodził się w 1956 roku, jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, od wielu lat nieprzerwanie fotografuje m.in. muzyków w czasie pracy. Wystawy indywidualne, m.in. "FOTOFRAFIA" (Dom Środowisk Twórczych w Kielcach), "ŚWIATŁO" (Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Fotografii w Kielcach), "Nie tylko jazz..." (Galeria "Winda", Kielce). Doktor geologii. Otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Kanclerz Loży Świętokrzyskiej BCC. Obecnie Andrzej Mochoń jest prezesem Zarządu Targów Kielce S.A., trzeciego ośrodka targowego w Europie Środkowej.

Wykonane w trakcie koncertów zdjęcia przedstawiają mistrzów muzyki jazzowej z Polski i ze świata. Wyróżniają się znakomite portrety m.in. Wayane Shortera, Aga czyn Tomasza Stanka. Fascynujące są również gesty artystów, pochwycone i utrwalone przez fotografa. Andrzej Mochoń na koncertach poszukuje emocji, które widzi i które można sfotografować. Artysta kontynuuje dzieło swojego poprzednika Marka Karewicza. Andrzej Mochoń „ znakomicie przekazuje muzyczno - wizualny klimat i nastrój koncertu, wzbogacony o jego własne przeżycia i reakcje"(aut. P.Pierścieński).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
782
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group