Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6843
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Muflonie – Jazz uchwycony na fotografii

Piątek, 28 grudnia 2012, 7:37
Aktualizacja: 7:41
Autor: Org
Jelenia Góra: W Muflonie – Jazz uchwycony na fotografii
Fot. Archiwum Organizatora
Wernisaż wystawy fotograficznej „Nie tylko jazz…” Andrzeja Mochonia odbędzie się już jutro (29.12.) o godz. 17 w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. Wstęp jest wolny. Wystawę można będzie oglądać do 15 lutego 2013 r.

Andrzej Mochoń urodził się w 1956 roku, jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, od wielu lat nieprzerwanie fotografuje m.in. muzyków w czasie pracy. Wystawy indywidualne, m.in. "FOTOFRAFIA" (Dom Środowisk Twórczych w Kielcach), "ŚWIATŁO" (Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Fotografii w Kielcach), "Nie tylko jazz..." (Galeria "Winda", Kielce). Doktor geologii. Otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Kanclerz Loży Świętokrzyskiej BCC. Obecnie Andrzej Mochoń jest prezesem Zarządu Targów Kielce S.A., trzeciego ośrodka targowego w Europie Środkowej.

Wykonane w trakcie koncertów zdjęcia przedstawiają mistrzów muzyki jazzowej z Polski i ze świata. Wyróżniają się znakomite portrety m.in. Wayane Shortera, Aga czyn Tomasza Stanka. Fascynujące są również gesty artystów, pochwycone i utrwalone przez fotografa. Andrzej Mochoń na koncertach poszukuje emocji, które widzi i które można sfotografować. Artysta kontynuuje dzieło swojego poprzednika Marka Karewicza. Andrzej Mochoń „ znakomicie przekazuje muzyczno - wizualny klimat i nastrój koncertu, wzbogacony o jego własne przeżycia i reakcje"(aut. P.Pierścieński).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group