Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3554
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W młodzieżowym rytmie patriotyzmu

Czwartek, 27 marca 2008, 15:11
Aktualizacja: Piątek, 28 marca 2008, 7:48
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W młodzieżowym rytmie patriotyzmu
Fot. TEJO
Podniosłe pieśni obok muzyka dance i pląsy tancerzy – tak przebiegała Gala Regionalnego Konkursu Pieśni Patriotycznej zorganizowana w czwartek przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Na koncert finałowy do Opery Wrocławskiej pojedzie sześciu najlepszych, wśród nich reprezentanci stolicy Karkonoszy.

To "Paka Buziaka" i jej solistka Joanna Kowalewska reprezuntujące Młodzieżowy Dom Kultury. Finaliści to także zespół wokalny AMI z gimnazjum oraz Akord ze szkoły podstawowej w Nowogrodźcu, Daria Jabłońska z grupą z Leśnej, grupa „Oktawa” z Bolesławca oraz Natalia Urbańska, gimnazjalistka z Kowar.

Po godz. 11 na scenie sali JCK przy ul. Bankowej pojawił.o się 21 wykonawców zakwalifikowanych po eliminacjach rejonowych, które odbyły się 15 marca w MDK.
Jurorzy mieli niemały kłopot z wyborem laureatów, bo wykonawcy prezentowali wysoki, a niektórzy niemal profesjonalny poziom. Oklaski zbierali, między innymi, wspomniany już zespół wokalny Paka Buziaka, zespół „Kopernikusy” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze, grupa „Morowe Panny” z Lubomierza oraz „Ami” z Nowogrodźca.

Wystąpili także soliści. Wśród nich aplauz wzbudziła Joanna Kowalewska z Jeleniej Góry, która zaśpiewała piosenkę „Nasz Dom”. W patriotycznych rytmach sprawdzali się także panowie: Maciej Niemasik z Kamiennej Góry, Paweł Wróblewski z Siedlęcina i Adam Draus z Jeleniej Góry.

Przerwy uatrakcyjnili tańcami w nowoczesnych rytmach członkowie zespołów prowadzonych przez Grzegorza Gigiela z MDK. Na scenie pojawili się także ci, którym nie udało się awansować 15 marca, ale zasłużyli na występ przed szerszą publicznością. Wszystkich oklaskiwali uczniowie jeleniogórskich szkół.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group